Czy w stu metrowym domu pomieści się bez kłopotu czteroosobowa rodzina?

Jeszcze do niedawna była powszechna opinia, że wybudowanie budynku jest kosztowne oraz mało które osoby na to stać. Jednak okazuje się, że dzisiaj można wybudować dom za cenę nowego mieszkania.

ekran telewizyjny

Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tyczy się to jednak budynków o dużych wymiarach, ale raczej domków mniejszych.
Najmniej kosztowna budowa domu to budowa domu małego. Jednak nie tylko wielkość domu ma wpływ na wydatki postawienia takiego budynku. Bardzo istotne są także inne elementy takie jak na przykład konstrukcja. Budowa domu nigdy nie musi być droga, a oszczędność tutaj nie wiąże się tylko z wykorzystaniem jakościowo gorszych konstrukcyjnych materiałów. Jeżeli przedsiębiorca zamierza niedrogo wybudować dom, to musi wybrać projekt małego budynku i prostego w formie. Niezwykle istotne jest także to, żeby ten projekt był jak najkorzystniej dopasowany do konkretnych zapotrzebowań ludzi, którzy będą w nim mieszkać. Można nabyć gotowy projekt wolnostojącego budynku albo można by zdecydować się na indywidualny projekt w wypadku, kiedy działka jest nietypowa. Projekt jest tutaj niezwykle istotny, ponieważ budynek źle zaprojektowany będzie tworzył dodatkowe, niespodziewane wydatki. Dlatego też trzeba wybrać doświadczonego oraz rzetelnego architekta lub nabyć gotowy projekt budynku w znanej projektowej pracowni.

Do niedawna stawiano przeważnie duże, piętrowe domy. Dzisiaj jednak odchodzi się już od tego typu projektów na rzecz domów jednopiętrowych, ewentualnie z poddaszem użytkowym.

Interesują Cię zaprezentowane tutaj tematy? Jeżeli tak, to super – udostępniamy także dla Ciebie dostęp ekstra (http://grupapartner.pl/firma/nasza-historia-i-wizja.html) do następnej strony.

Uważa się, że dom, który posiada powierzchnię 100 metrów kwadratowych jest odpowiedni dla rodziny 4 osobowej. Zdarza się jednak tak, że buduje się również mniejsze budynki 80-90 metrowe.

Dom o powierzchni 100 metrów kw. pomieści bez problemu wszystkie potrzebne pomieszczenia. Będą to pokój dzienny, kuchnia, jadalnia, toaleta lub niewielka łazienka. Zmieści także trzy pokoje nocne, garderobę i bardziej znaczącą łazienkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*