elementy

elementy

Serwisowanie systemów sprężonego powietrza

Systemy sprężonego powietrza znajdują się wszędzie tam, gdzie funkcjonują urządzenia pneumatyczne – we wszystkich gałęziach przemysłu, ale nie tylko. Powietrze pod wysokim ciśnienie,, poruszające systemy pneumatyczne wykorzystuje się również w warsztatach samochodowych czy serwisach komputerowych. Jest to niedrogi i skuteczny sposób poruszania części układu pneumatycznego, powietrze pod ciśnieniem stosuje się ponadto do czyszczenia podzespołów z bardzo niewielkich zabrudzeń. Można by pomyśleć, że urządzenia tego rodzaju są niezawodne. Niestety, także one ulegają niekiedy awarii. By jej uniknąć w systemach sprężonego powietrza wykorzystuje się specjalne urządzenia.

Do czego wykorzystywane są warystory? W jakich miejscach są wykorzystywane? Jakiego typu informacje są ważnie w tym temacie?

Warystory to znane i powszechnie wykorzystywane elementy które zabezpieczają sieć energetyczną przed zjawiskiem przepięć. Jakość tego typu elementów jest na pewno bardzo ważna, aby zabezpieczenie było skuteczne. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na ich temat? Warystory wytwarza się z niezbyt drogiego, powszechnie używanego materiału, czyli tlenku cynku razem z dodatkami pozostałych substancji, jakie stanowią bardzo często tajemnicę producenta.