Na co trzeba zwrócić uwagę gdy kupujemy używany wózek widłowy?

Kupno używanego widłowego wózka jest to zwykle uzasadniona ekonomicznie i przemyślana decyzja. Kilkuletnie pojazdy widłowe są znakomitym wsparciem przy robotach, które wiążą się ze składowaniem surowców oraz ich przewozem.
Kłopot zaczynamy posiadać przy przystąpieniu do poszukiwania odpowiednich modeli na rynku wtórnym.

Podobnie jak kupno kilkuletniego samochodu, nieodpowiedni wybór wózka pociągnąć może za sobą wielkie wydatki i zmarnować nam mnóstwo czasu. Kluczowym kryterium podczas wstępnego szukania dobrego sprzętu powinny być podstawowe informacje o wózku widłowym, które pozornie mogłyby wydawać się nieważne. Przed obejrzeniem wózka widłowego warto dowiedzieć się od kogo pochodzi wózek, o zużyciu wideł, jaki silnik do wózka będzie niezbędny, gdy ten nam się zepsuje oraz rodzaj i zużycie ogumienia. Bardzo istotna jest również ilość motogodzin i przeszłość serwisowa.

Jeśli chcesz poszerzyć swą wiedzę w tym zakresie, to czytaj tu ogrodzenia metalowo drewniane kolejne treści. Trzeba wejść w poniższy link.

Kilkuletni wózek widłowy z pozoru może być w niezłym stanie przez wykorzystaną warstwę lakierniczą i wymienione części takie jak wajchy, siedzenia, które ulegają niezwykle dużej eksploatacji. Dobrze jest dobrać wózek widłowy w przeciętnym stanie wizualnym, ale który ma pełną dokumentację i posiada wszystkie dane na wątek jego uprzedniego użytkowania. Poza samym motorem tego typu części jak zużyte widły czy uszkodzone mosty, powinny być w szczególny sposób brane pod uwagę.

silnik do wózka

Autor: www.forelite.pl
Źródło: www.forelite.pl
Wózki widłowe, które wystawione są na handel w takim stanie jak są bez żadnej gwarancji poprawnej ich pracy, mogą posiadać mniejsze ceny niż w fabrykach, w których takie pojazdy oferowane są ze stosowną gwarancją na papierze. Należy mieć świadomość tego jednak, że późniejsze serwisowanie kilkuletniego wózka widłowego mogłoby przekroczyć niekiedy nawet połowę ceny wózka.

Gdy nabywamy używany wózek widłowy musimy zaciekawić się tym, czy sprzedawca może wystawić gwarancję co najmniej na poprawne jego uruchomienie oraz sprawną pracę przez pierwsze tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*