Z czego oraz jak pobudować ogrodzenie naokoło domu?

Jednym z kluczowych fragmentów na działce jest – prócz naturalnie budynku – ogrodzenie, które nie tylko zabezpiecza posesję przed niepowołanymi ludźmi, ale również przed hałasem z ulicy.

Ogrodzenie domu stanowi również specyficzną „wizytówkę” nieruchomości, ponieważ to właśnie z nim zetkną się osoby, które odwiedzą nas. Wybór określonej formy ogrodzenia jest bardzo ważny. Przy podejmowaniu decyzji należy rozważyć wszelakie argumenty za oraz przeciw, ażeby w przyszłości nie pożałować swego postanowienia. Przede wszystkim warto się zastanowić, jaki typ płotu będzie najlepiej się komponować z dotychczasową architekturą. Dobór płotu w ogromnej mierze będzie zależeć od tego, w jakiego rodzaju okolicy zamieszkujemy, a więc czy potrzebna będzie hermetyczna „zapora” od kurzu i hałasu z ulicy – w takowym przypadku znakomicie sprawdzą się ogrodzenia betonowe, czy też celowe będzie nie przesłaniająca ładnego widoku ogrodzenie.
sprężyna

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com
W niewielkich miejscowościach, w tzw. zwartej zabudowie możemy zobaczyć głównie niskie ogrodzenia, symbolicznie wyznaczające granice parceli. budynki znajdujące się z daleka od innych zabudowań posiadają z kolei płoty znakomicie izolujące, zapewniające wrażenie bezpieczeństwa. Jednakowo będzie w miastach, gdzie parcele są nieduże – ogrodzenie ma separować od hałasu, pyłu, brudu z ulicy i wzroku przechodzących ludzi. Najczęściej posiada masywną podmurówkę jak też słupki, czasami również szczelne przęsła. Nie zapominajmy, iż nasze ogrodzenie (zobacz: ogrodzenia panelowe 3d) nie koniecznie musi być jednolite.

Od frontu nierzadko montuje się reprezentacyjne przęsła. Ażeby jednak nie było nazbyt przytłaczająco, drugą część działki najczęściej okala się dla przykładu siatką napiętą na słupkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*