Czym charakteryzują się windy hydrauliczne, a czym mechaniczne oraz które są mniej kosztowne?

Przed obowiązkiem doboru właściwej windy jest postawionych wiele administratorów budynków. Wykorzystywane obecnie dźwigi są w znacznym stopniu zautomatyzowane, co zdecydowanie podnosi komfort ich używania.
Spomiędzy niezwykle okazałej propozycji obecnej dziś na rynku, do wyboru mamy windy o napędzie hydraulicznym lub elektrycznym.

John Deere

Autor: Roadmaster2012
Źródło: http://www.flickr.com
Taka winda elektryczna napędzana jest przy pomocy silnika elektrycznego, z kolei hydrauliczna napędzana jest zbliżonym silnikiem, przy czym umiejscowiony on jest razem z pompą w agregacie wypełnionym olejem. Przepływ oleju steruje pracą agregatu hydraulicznego. W najwyższym stopniu innowacyjne windy nie mają maszynowni – są to tzw. dźwigi MRL. To bezpieczniejsze rozwiązanie. I zajmują mniej miejsca. Są też bardziej wydajne w eksploatacji oraz gwarantują wyższy pułap niezawodności pracy. Poza tym mogą też gwarantować niezwykle wysoki komfort jazdy. montaż takiej windy jest stanowczo szybszy. Innowacja opiera się na wykorzystaniu specjalnych stalowych pasów pokrytych niezwykle odpornym poliwęglanem.

cena

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
tuv, iso, jakość
Zastępują one używane linki metalowe.

Hej, sprawdź to wiertnice górnicze, jeżeli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Pasy są w większym stopniu odporne i dzięki temu można użyć trochę mniejsze silniki i innowacyjne regulatory i ich częstotliwość topliwości. Tego typu napęd jest ponadto znacznie bardziej przyjazny dla środowiska. W odróżnieniu od typowych hydraulicznych napędów, nie wymaga smarowania, zatem nie istnieje niebezpieczeństwo, że olej lub smar dostają się do szybu lub na kondygnacje. Windy posiadające napęd hydrauliczny są co prawda trochę tańsze, przy czym są one wolniejsze i dłużej się na nie czeka.

Olej tłoczony w podnośniku jest relatywnie zimny oraz zanim się rozgrzeje, mija trochę czasu. Przeskok na kolejny fragment powoduje szarpnięcia. Dlatego dla utrzymywania prawidłowej temperatury oleju w jego pojemniku można by zainstalować grzałki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*