Co trzeba zrobić, aby wykańczanie domu poszło sprawnie?

Aby sprawnie oraz bez problemu zakończyć budowę domu, należy dobrze rozplanować kolejność czynności. Może być to dla inwestora spory problem.
Na placu budowy pracuje przeważnie wiele ekip.

pomieszczenie magazynowe

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
kierowcy

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie z nich muszą dostarczone mieć surowce i zapewniony front prac, żeby wykańczanie domu poszło sprawnie. To, od czego rozpocząć wykończeniowe czynności jest zależne od miesiąca, w jakim te czynności zaczynamy. Jest to bardzo ważne, ponieważ bardzo dużo technologii żąda temperatury powyżej 5 stopni.

Zainteresowałeś się owym zagadnieniem? Czytaj zatem dalej (https://asmtechnology.eu/centrala-nasienna-zabludow/) o tym punkcie w następnym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Gdy czynności zaczną się wiosną lub późnym latem, to wszystkie prace zdążymy przeprowadzić przed nadejściem mrozów. Jeśli jednak dom wykańczany będzie na jesieni albo w zimie, to w pierwszej kolejności trzeba zamknąć dom oraz uruchomić instalację grzewczą. Trzeba także będzie zainstalować okna oraz zewnętrzne drzwi. Wytwórcy stolarki drewnianej polecają jednak montaż drzwi dopiero po przeprowadzeniu prac mokrych. Aby nie utracić gwarancji, należy zabezpieczyć wejścia przykładowo grubą folią przed zarysowaniami oraz wilgocią.

wykańczanie domu

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy w jednym pomieszczeniu ekipa wylewa podłogi, druga brygada mogłaby jednocześnie zacząć układać przewody elektryczne wszystkich instalacji. Najlepiej w osłonowych rurkach, gdyż w przyszłości wymiana albo modernizacja instalacji będzie łatwa i nie będzie potrzeby kucia ścian. Prace przy instalacji wodno-kanalizacyjnej można by wykonywać równocześnie jak roboty elektryczne.

Umiejscowienie sprzętów w kuchni czy toaletach powinno być już ostatecznie uplanowane, z tego też powodu muszą być wykonane i potwierdzone przez inwestora właściwe projekty wszystkich wnętrz. W przyszłości uniknie się drogich przeróbek. Okna plastikowe oraz wewnętrzne parapety można instalować przed położeniem tynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*