Dlaczego trzeba co pewien czas wymieniać windy osobowe?

Są to sprzęty, które tak jak wszystko może się po prostu zepsuć. Dotyczy to zarówno wind załadowczych jak i osobowych.
Potrzebne nam będą części do wind. Dzisiaj w sklepach wirtualnych moglibyśmy kupić części do wind załadowczych.

Można by kupić silniki, elektrozawory, piloty, zbiorniki, siłowniki i bardzo dużo innych części. Można by znaleźć w takich marketach części oryginalne oraz zamienniki. Jeżeli przykładowo zamówiona przez nas część nie jest dostępna w tej chwili w markecie, to sklep może sprowadzić tę część w ciągu kilku dni. Bardzo dużo firm, które zajmują się sprzedażą części do wind, robi również naprawy oraz konserwacje wind oraz sprzętów dźwigowych.
kruszywa

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
Dzisiaj 30 tys.

Czy zafascynowała Cię treść tej witryny? Chcesz zgłębić większą ilość informacji? To, odwiedź stronę internetową, która da Ci wiele interesujących faktów.

wind osobowych w naszym państwie trzeba wymienić. Windy, które produkowane były w latach 70. oraz 80. w znacznej większości nie spełniają obecnych standardów. Nie ma co prawda regulacji prawnych, które nakazują wymianę starych wind na nowe, ale pełna modernizacja windy może być korzystniejszym wyjściem niż modernizacja częściowa. Jeszcze więcej wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni, decyduje się na to, aby całkowicie wymienić windy, ale wciąż ok. 30% modernizacji są to jedynie modernizacje częściowe. Za tym, żeby regularnie naprawiać oraz wymieniać kolejne elementy windy, przemawia zazwyczaj aspekt pieniężny, ale taki argument podnoszą małe wspólnoty, które traktują wydatek rzędu 100-150 tysięcy zł za duży. Właśnie na tego typu nakład pieniężny trzeba być przygotowanym przy zmianie windy w bloku, który ma 10 pięter. W dłuższej perspektywie jednak, pełna modernizacja windy prędko się zwróci oraz przyniesie wymierne oszczędności, które poprawiają bezpieczeństwo ludności i podnoszą standard mieszkalny.

Za stan techniczny windy jest odpowiedzialny właściciel. Zarządca budynku wyposażonego w starszą windę z lat 70. czy 80. decyzję o wymianie windy odrzuca i argumentuje to brakiem jakichś znaczniejszych usterek w ciągu ostatnich paru lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*