W jaki sposób obliczyć ciężar wody w organizmie człowieka?

Aktualnie zwracamy większą uwagę na zachowywanie zdrowego stylu życia. Przejawia się to na dużo sposobów, zaś jednym z nich jest chęć do redukcji swojej wagi.
Chodzimy więc na siłownię czy do gabinetów dietetycznych.

obiekty

Autor: thierry ehrmann
Źródło: http://www.flickr.com
Aby działający w tamtym miejscu fachowcy mogli dopomóc nam w takim postanowieniu, muszą mieć możliwość dokładnego przeanalizowania obecnych w naszym ciele elementów, które składają się na naszą ostateczną wagę. Chodzi tutaj o tego typu czynniki jak m.in. wiek metaboliczny, ciężar tkanki kostnej czy właściwości takie jak BMI czy ICW. Tego typu dane można otrzymać po badaniu na sprzęcie pod nazwą analizator składu ciała, a otrzymane w ten sposób wyniki pomogą zaproponować odpowiedni plan diety czy treningowy. Funkcjonuje dużo modeli takiego narzędzia. Te prostsze do zastosowań domowych, można kupić za jedynie kilkadziesiąt czy też paręset złotych.gdzie (zajrzyj koniecznie)Te w większym stopniu skomplikowane, jakie stosują eksperci, to już o wiele większy wydatek – w granicach paru lub kilkunastu tysięcy złotych. Takie analizatory mogą przypominać trochę zwykłą domową wagę. Różnica tkwi w tym, że posiadają także elektrodę, która przesyła niewielki ładunek elektryczny.

Perfekcyjne analizatory zezwalają przesyłać rezultaty pomiarów bezprzewodowo bezpośrednio do komputera. Należy jednak wiedzieć, że zwłaszcza te mniej kosztowne sprzęty mogłyby podawać nieprecyzyjne wyniki, jeśli chodziłoby o objętość wody czy masy tłuszczowej. Zależy to m.in. od wysiłku fizycznego, typu aktywności czy żywności.

Innymi słowy, metoda bioimpedancji może zwracać nieprecyzyjne rezultaty – bez względu na cenę. Z drugiej strony te droższe urządzenia oferują wyższy stopień wiarygodności pomiaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*