Chłodniczy transport farmaceutyczny

Są branże, w których czas jest bardzo cenny. Wiemy, że znane powiedzenie odnosi się do większości znanych nam realiów, lecz w przypadku niektórych działalności słowa te nabierają nowe znaczenie. Tym bardziej, jeśli zestawimy tutaj czas z pojęciem życia, normalnego funkcjonowania, braku zakłóceń w przepływie informacji… Niezrozumiałe? Zaraz rozwinę wątek.

Rozważmy przykładowo transport medyczny, w takiej sytuacji każda sekunda jest ważna. Jakieś utrudnienia, spóźnienie, kłopoty na drodze, a już może być problem. Nie trzeba chyba przypominać, że najlepszym przykładem na mus natychmiastowego dojazdu do celu jest ofiara wieziona karetką do szpitala. Tutaj liczą się, dosłownie, sekundy. Nie na darmo, takie auto ma pierwszeństwo na wszystkich skrzyżowaniach, może jechać na czerwonym i pod prąd, życie jest najważniejsze.

lekarstwa w opakowaniu

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jest również branża, która też wyznaje zasadę: czas to pieniądz, owszem, ale także zdrowie, transport leków zapracował sobie na takie miano, gdyż bardzo szybkie i bezkolizyjne dotarcie do celu, jest to czasami najważniejsze dla osoby, która musi przyjąć w danym terminie określone lekarstwo.

Dobra, solidna firma zajmująca się transportem leków powinna mieć flotę wielu specjalistycznych pojazdów, a kierowcy powinni znać dobre praktyki świadczenia tych usług, które respektują Prawo farmaceutyczne i Dobrą Praktykę Dystrybucyjną.

Jeśli publikowany artykuł wciągnął Cię kompletnie, to zobacz też odmienny polecany serwis internetowy (http://mastereducator.pl/lublin/), który niewątpliwie zawiera nie mniej absorbujące dane.

Porządna firma powinna ponadto mieć na tyle rozbudowaną flotę samochodów, żeby dotrzeć do każdego miejsca w Polsce w ciągu doby.

Co to oznacza, że auto jest specjalistyczne w zakresie transportu leków? Oznacza to, iż takie pojazdy powinny posiadać zabudowę izotermiczną, agregaty chłodzące i czujniki mierzące temperaturę. W dobrze działającej komorze ładunkowej idealna temperatura to zakres 15-25 lub 8-15 stopni Celsjusza.

Czasem zdarzają się transporty, wymagające niższych wartości (temperatura 2-8 stopnia). Powinny być one przewożone niezależnymi pojazdami, a w razie potrzeby powinny być pakowane w dodatkowe opakowania izotermiczne, utrzymujące właściwą temperaturę – .
Każda firma która zajmuje się przewozem leków powinna o tym pamiętać, a my, jako konsumenci takich usług powinniśmy kontrolować w miarę możliwości przestrzegania stosowania takich norm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*