Jaki typ opakowania wybrać dla produktu debiutującego na sklepowych półkach?

Opakowania wykonane z kartonu i plastikowe powoli odchodzą w niepamięć. Co je wymieni na sklepowych regałach?
Eksperci nie mają wątpliwości. W najbliższym czasie rynek zdominują opakowania typu doypacks, już obecnie coraz bardziej popularne. Jak wyglądają i czym się wyróżniają? Kształtem przypominają saszetki.

karton

Autor: SalTheColourGeek
Źródło: http://www.flickr.com

Są miękkie i bezpieczne. Mimo elastyczności, opakowania tego typu nie tłuką się i nie gniotą. Coraz częściej decydują się na nie klienci, ponieważ są lekkie i dogodne w przemieszczaniu dzięki praktycznym uchwytom i zagłębieniom. Z kolei przedsiębiorcy się na nie decydują, bo są bardziej opłacalne w produkcji niż te z plastiku lub kartonowe. Opakowania typu doypacks świetnie sprawdzą się jako pojemniki przechowujące żywność lub chemię. Firmy wypełniają je choćby różnego rodzaju dipami, przekąskami, ale także mydłem w płynie, żelami, płynami. W trosce o komfort klientów niektóre opakowania mają praktyczne odkręcane korki. Świetnie nadają się na towary niejednokrotnego użytku, jak na przykład uzupełnienie mydła w płynie. Z kolei saszetki wypełniane produktami, które mogłyby się rozsypać, niejednokrotnie zamykane są na tak zwaną strunę. Ten typ zatrzasku chroni produkt także przed wilgocią i światłem.

Jeżeli omawiany temat Cię zaintrygował, kliknij szybko ten świetny link (http://www.bautec-lodz.pl/kontakt/) – znajdziesz tam mnóstwo ciekawych informacji.

Co więcej, znaczną zaletą omawianych opakowań jest ich dopasowany do wymogów producenta kształt. Jeśli na przykład towar dedykowany jest dzieciom, może mieć kształt domowego zwierzątka. Nietuzinkowa forma wyróżnia opakowania doypacks spomiędzy innych towarów na regałach i efektywnie przyciąga uwagę konsumentów. Wytwórcy proponują wersje w różnych barwach, różniące się pod względem faktury i parametrów.

Przedsiębiorstwom, które wypuszczają swój produkt na na sklepowe półki zwłaszcza warto zasugerować użycie opakowań typu doypacks. Odróżnią się one na tle innych produktów na sklepowej półce, a zarazem wyjdą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Są wygodne w transporcie, bezpieczne dla dzieci i wygodne w zastosowaniu (). Ich wykorzystanie to także dowód na nowoczesność firmy – opakowania kartonowe i plastikowe niedługo odejdą w niepamięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*