W jaki sposób zrobić samodzielnie gipsowe rączki lub nóżki dziecka?

Gipsowe rączki i nóżki 3D dziecka możemy wykonać samodzielnie.
Aby wykonać odlew, będziemy potrzebować masy do odlewów, gipsu do odlewów, wody w pokojowej temperaturze, pojemnika, w którym będzie mogła się zmieścić nóżka lub ręka dziecka oraz drewnianej łyżki do mieszania.

silniki

Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności należy zmoczyć wodą rączkę lub nóżka dziecka. Później do pojemnika należy wsypać saszetkę masy. Na rączkę wystarczy jedna saszetka masy, a na nóżkę trzeba użyć dwóch saszetek. Potem należy odmierzyć ilość wody, która podana jest w instrukcji dołączonej do zestawu. Wodę trzeba wlewać do masy dość energicznie ją mieszając. W tym celu można użyć metalowej łyżki lub zakończenia łyżki drewnianej. Na początku masa ma odcień fioletowy. Kiedy masa zaczyna jaśnieć, to znakomity moment, w którym trzeba włożyć rączkę albo nóżkę dziecka do pojemnika z masą. Gdy masa zmieni własny kolor na biały, należy dopilnować, aby przez ten moment dziecko nie wykonywało jakichkolwiek gwałtownych ruchów, gdyż jest to czas, gdy masa się wiąże.
odlew

Autor: Garyy Knight
Źródło: https://www.flickr.com
Odczekać trzeba 1 albo 1,5 minuty do momentu, aż masa zastygnie oraz będzie miała biały kolor. Powoli ruszając pojemnikiem w rozmaitych kierunkach wyciągnąć należy rączkę albo nóżkę dziecka z masy. Po wyciągnięciu rączki lub nóżki powstanie otwór. Potem do pojemnika trzeba wlać wodę w temperaturze pokojowej.

Sprawdź mój serwis (https://vacuum-tech.pl/kategoria-produktu/zestawy-naprawcze/)! W nim czeka na Ciebie następna świetna dawka szczegółowych postów na powyższy temat. Nie pożałujesz!

Należy mieć świadomość tego, żeby dodawać gips do wody a nie odwrotnie. Wsypywać trzeba powoli jedną torebkę gipsu oraz mieszać nie za bardzo intensywnie, aby powietrze nie dostało się do masy. Trzeba pamiętać o tym, żeby nie za bardzo długo mieszać oraz nie za bardzo intensywnie, a jeżeli pojawiają się pęcherzyki powietrza, w takiej sytuacji trzeba postukać pojemnikiem kilka razy o blat stołu. Na samym początku gips jest wodnisty, lecz po chwili zaczyna gęstnieć. Jeśli gips zmieni konsystencję z wodnistego w płynny jogurt to oznacza, że gotowy jest do wylewania do masy.

Gips trzeba wlewać w małych ilościach, trzymając pojemnik z masą pod takim kątem, aby gips lany był po ściankach masy. Po uzupełnieniu jednej trzeciej pojemnika gipsem, postukać trzeba o stół tym pojemnikiem oraz ruszać nim w przeróżne strony, aby gips się dostał do koniuszków palców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*