Co musi gwarantować reaktor, który jest umieszczany w akwarium?

Reaktory są urządzeniami, które przez dużą część ludzi są kojarzone z energią atomową. Pomimo tego, że istnieją już relatywnie małe wersje mieszczące się w walizce, są także całkiem odmienne narzędzia, które mogą być stosowane na co dzień przez osoby, które mają w mieszkaniu akwarium z rybkami.

Chodzi tu o reaktor wapnia, którego zadaniem jest podnoszenie poziomu wapnia oraz twardości węglanowej. Urządzenie to zawiera tzw. zasyp (wkład), który pochodzi się z autentycznego żwiru koralowego. Morska woda zawiera w sobie dużo różnorodnego rodzaju mikroelementów, które są zużywane przez żyjące w akwarium organizmy. To dlatego w większych zbiornikach niezbędny jest stały dopływ takich mikroelementów. Jedną z procedur na dostarczenie właściwej ich porcji jest wspomniany wyżej reaktor wapnia. Wsypuje się do niego odpowiedni zasyp aragonITowy, w którym są obecne wszelkie wymagane mikroelementy. Woda akwariowa płynie przez reaktor bardzo wolno. Poza tym dostarczany jest do takiego reaktora dwutlenek węgla, który w efekcie taką wodę nakwasza. To właśnie ta kwaśna woda we wnętrzu reaktora powoduje rozpuszczanie wspomnianego wcześniej zasypu i zwalnia odpowiednie pierwiastki do wody.
apartamentowiec

Autor: Reynaers
Źródło: Reynaers
Niezbędny do normalnego istnienia organizmów, jakie są w akwarium jest wodorowęglan wapnia. Tworzy się on z połączenia wody, dwutlenku węgla oraz węglanu wapnia.

Masz ochotę wiedzieć więcej z owego intrygującego zagadnienia? Więc najlepiej trafiłeś. Zwyczajnie kliknij to wywóz nieczystości warszawa i przeloguj się do nowej strony.

Taka reakcja ma miejsce w wodzie o obojętnym pH.

Niestety przez wzgląd na stosunkowo trudną obsługę, tego typu urządzenie nie jest wskazane dla miłośników akwarystyki z relatywnie niewielkim stażem. Zresztą jeśli posiadamy raczej małe akwarium, w którym dominują LPS-y albo miękkie korale, taki reaktor nie okaże się nam szczególnie niezbędny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*