Jak znaleźć dobrego fachowca od elektryczności?

Każdy rozumie, że kiedy w instalacji elektrycznej nastąpi jakaś usterka, powinniśmy poprosić o pomoc kompetentnego fachowca. Ma odpowiednie umiejętności oraz równie ważne doświadczenie.

W tym artykule poradzimy, w jaki sposób wybrać dobrego specjalistę ds. elektryki.
Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z doświadczenia kogokolwiek z rodziny albo kolegów. Jeśli jednak nie będą w stanie nam nikogo polecić, pozostanie nam znalezienie go samodzielnie. Najczęściej w takiej sytuacji kupujemy lokalną gazetę lub dodajemy swe ogłoszenie w internecie. Mogłoby się zdawać, że w ten sposób niełatwo nam będzie rozróżnić prawdziwego elektryka od standardowej „złotej rączki”, jednak to jedynie pozory. Profesjonalna osoba powinna albo samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą, albo w takiej spółce być zatrudniona. Tak czy inaczej musimy znać nazwę firmy czy jej dane teleadresowe (m.in. NIP) czy telefon.

Czy posty stworzone na tej witrynie wywóz śmieci marki całkowicie Cię uradowały? Myślimy, że tak. Ale, jeżeli pragniesz więcej, to najedź tutaj.

Nie musimy powierzać takiej naprawy osobie, która nie ma przynajmniej kilkuletniego doświadczenia. Tu chodzi przecież o bezpieczeństwo naszej rodziny.

blacha

Autor: Western Area Power
Źródło: http://www.flickr.com
puszka
Do robienia dowolnych czynności mających związek z elektrycznością, wymagane jest posiadanie stosownych uprawnień wydawanych przez SEP, zatem Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Możemy go również spytać, jak długi okres czasu pracuje już w tej dziedzinie i jakiego rodzaju ma referencje. W sytuacji, gdy nie mamy schematu instalacji oświetleniowej, musimy polegać na fachowości wybranego przez nas elektryka.

Należy również odpowiednio wcześnie przedyskutować sprawy dotyczące zapłaty czyli to, jak dużo będą kosztować niezbędne materiały oraz jaka będzie ostateczna wysokość robocizny. Z tego też powodu warto byłoby jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, spisać odpowiednią umowę, która zabezpieczy nas w razie wystąpienia jakichś problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*