Asfalt – co to jest no i przy jakich zadaniach się go głównie używa?

Dosłownie każdy z nas kojarzy określenie „asfalt”, jednakże nie każdy do końca ma świadomość, czym on tak właściwie jest, a na temat tego, iż może mieć parę odmian nawet nie myślimy.

asfalt

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Tymczasem jego odmiany, jego jakość bardzo przedkłada się na ogólny wynik tego, jak długo może „przetrwać” a także tak naprawdę „jak wiele”, gdyż im słabszy jego typ, tym tak naprawde gorsze warunki po jego zewnętrznej stronie prościej go niszczą.
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że asfalt jest to materiał, który możemy podzielić na rodzaj naturalny, a także ponaftowy.

Jeżeli masz zamiar pogłębić swoją wiedzę na ten temat, to czytaj tu wywóz śmieci wawer następne wiadomości. Wystarczy kliknąć w ten link.

Ten pierwszy jest tak naprawdę asfaltem w czystej postaci, mającym strukturę lepkiej cieczy lub skały, w czasie gdy ten drugi typ ma konsystencję stałą albo też i półstałą, mającą zazwyczaj barwę od bardzo ciemnego brązu, aż do czysto czarnej – dobrze tu dodać, że otrzymujemy wspomniany rodzaj z tak nazywanej frakcji przerobu ropy typowo naftowej. Sam asfalt posiada jednak dość konkretne zastosowanie, gdyż używamy go ponad wszystko przy budowaniu nawierzchni dróg, do produkowania tak zwanej „papy” a także nie można zapomnieć o możliwości jego użycia jako materiału typowo izolacyjnego (czyli jako tak nazywany „lepik asfaltowy”). Na koniec należy jeszcze wyjaśnić, co w zeczywistości decyduje o jakości asaltu – otóż najważniejszymi czynnikami decydującymi o tym, są ponad wszystko: temperatura mięknienia asfaltu, sama jego ciągliwość, możliwy stopień penetracji, a także co oczywiste stopień jego łamliwości – dosłownie każda z tych rzeczy (jak również i inne, nie wspomniane) powinna być najlepsza z mozliwych.

Wiadomo, iż im słabsze parametry, tym slabszy asfalt – a jeżeli dodamy do tego niekorzystne waruni atmosferyczne oraz częste przejazdy samochodów, to nic dziwnego, że drogi są „naprawiane” tak właściwie co chwilkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*