Od czego jest zależna cena nagrobka i z czego może być wykonany?

Wiele ludzi chodzi na cmentarz, żeby odwiedzić tam swoich najbliższych, którzy umarli albo to niedawno, albo już jakiś czas temu.
Nie istnieje chyba osoba, która nie ma na cmentarzu grobu kogoś bliskiego.

barka

Źródło: pixabay.com
Mógłby to być dziadek, kuzyn lub rodzice. To, jaki grób dobrać żąda trudnej decyzji. Bardzo często sugerujemy się ceną, gdyż jest to dość duży wydatek. Zwykle stosowanym materiałem do robienia nagrobku jest marmur czy też piaskowiec. Istotne jest to, żeby w przemyślany sposób wybrać materiał, który będzie ładnie wyglądał przez znaczny czas. Wtedy niezwykle pomocna będzie rada kamieniarza. Zazwyczaj cena jest zależna od odcienia surowca.

Podoba Ci się ten wpis? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna wywóz śmieci białołęka również na pewno przypadnie Ci do gustu!

Im granit ciemniejszy, tym bardziej trwały oraz bardziej wytrzymały, ale także droższy. Również duże znaczenie ma kształt nagrobka. Dodatkowe wycięcia warte są dosyć dużo. Każda płyta nagrobka może składać się z paru warstw.

umowa

Autor: CTSI-Global
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle ważnym elementem nagrobka są napisy. Napisy mają posłużyć przez wiele lat i są znakiem rozpoznawczym grobu. Podczas wyboru tekstu na nagrobek mamy dużą swobodę. Moglibyśmy ustalić styl, odcień i sposób wykonania napisów. Tu do wyboru mamy litery metalowe, mosiężne bądź piaskowane w granicie. Koło napisu na nagrobku często zamieszczane jest również zdjęcie zmarłego. Ta fotografia pomaga bardzo często na rozpoznanie zmarłej osoby przez następne pokolenia. Dawniej zdjęcie zamieszczane było w owalnych porcelanowych tabliczkach z portretem zmarłej osoby w kolorze sepii. Dzisiaj prawdopodobne jest wykonanie portretu w rozmaitych barwach.

Zdjęcie powinno być aktualne i pokazywać powinno osobę zmarłą w sposób, w który chcemy ją zapamiętać. Grób mógłby być pojedynczy, podwójny, ale mógłby być również większym grobowcem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*