Jakie typy kamienia moglibyśmy wybrać na blat do jadalni i czy mycie tego typu blatów jest ciężkie?

Kuchnia jest pomieszczeniem, które niezwykle lubi kamienie. Nie są to kamienie szlachetne, lecz kuchnia ubrana w grafit albo marmury nada szyku niejednemu domowi.
Kuchnię możemy zaprojektować w ten sposób, aby znalazło się w niej miejsce dla kamiennego blatu.

LED

Autor: Anita Hart
Źródło: http://www.flickr.com
blat kamienny lubin
Wnętrza rustykalne polubią się niezwykle z niewypolerowanym kamieniem przykładowo w wersji szczotkowanej. W stylu glamour właściwy będzie lśniący kamień. Kiedy wybierzemy już kamień na nasz blat spomiędzy marmuru, wapienia, piaskowca czy gnejsu, w takiej sytuacji pozostaje nam tylko wybrać wykończenie powierzchni blatu kamiennego. Metod obróbki kamienia jest niezwykle wiele. Mogłoby to być szlifowanie, polerowanie na znaczny połysk albo półpolerowanie. Może to być również piaskowanie lub szczotkowanie. Blaty z granitu są to najbardziej trwałe blaty, dlatego też są one polecane przez specjalistów. W kuchni niezwykle ładnie wyglądają one polerowane na wysoki połysk, ale mogą również dobrze znosić inne rodzaje wykończenia. Może to być płomieniowanie. Blaty granitowe są bardzo odporne na wysokie temperatury i zarysowania.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie (http://www.transgaz.waw.pl/azot-techniczny/), którą tutaj znajdziesz, też jest coś ciekawego!

Tego typu blaty nie występują w intensywnych kolorach. Jeżeli zainteresował Cię blat kamienny Lubin jest miastem, w jakim znajdziesz odpowiednią firmę, która zrobi dla Ciebie tego typu blaty.

Zastosowanie marmuru w kuchni jest rzadsze niż w łazience. Nie jest to kamień tak twardy jak granit. Należy go regularnie impregnować, gdyż wchłania on ciecze i mogą pojawiać się na nim plamy. Czyszczenie kamiennego blatu zależy w znacznej mierze od jego wykończenia. Powierzchnia o wysokim połysku jest najłatwiejszą powierzchnią do mycia. Również chropowaty blat piaskowany albo szczotkowany nie nastręcza dużych problemów w myciu.

W we właściwy sposób wypolerowany i zaimpregnowany, może także zyskać właściwości antypoślizgowe. Blat może czyszczony być delikatnym detergentem. Istotne, żeby nie był to środek przeznaczony do kamienia pochodzącego z wody oraz był odporny na rdzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*