Jakie wybierać ogrodzenie? Jakie będzie bardziej wytrzymałe? Z jakiego rodzaju materiałów powinno być wykonane najbardziej solidne ogrodzenie?

Ogrodzenie cynkowanie galwanicznie oraz ogniowo mają inne właściwości, jakie biorą się z przebiegu różnych procesów technologicznych. Jakie to procesy? Jak to należy rozumieć?

Minusem takiej technologii są zgrubienia i nadlewy, jakie wynikają z prędkiego chłodzenia oraz zastygania cynku na powierzchni wyrobu. Są one dostrzegalne pod warstwą farby. Wyrobu do ocynku ogniowego muszą posiadać specjalistyczne otwory technologiczne, mogą być one także “ukryte” w niewidocznych początkowo miejscach. Galwanizacja wprowadza do tego procesu nowe możliwości.

cynkowanie ogrodzeń

Autor: Legi
Źródło: Legi
ocynk ogniowy wykonuje się za pomocą zanurzenia w ciekłym cynku. Wynikiem takiej kąpieli jest wytworzenie dość grubej warstwy cynku jednocześnie z zewnątrz, ale również wewnątrz wyrobu. Wyrób ocynkowany ogniowo ma bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne.

Ogrodzenia ocynkowane galwanicznie odznaczają się faktycznie gładką jednolitą, ale jednocześnie cienką powłoką cynkową. Powłoka, jaka jest naniesiona taką metodą pozbawiona jest zgrubień i nadlewów, co sprawia, że wyroby ocynkowane galwanicznie wyglądają rzeczywiście ładnie pod powłoką farby proszkowej. Warstwa cynku jest bardziej cienka niż powłoka osiągnięta przez cynkowane ogniowe, tak osiągnięte zabezpieczenie antykorozyjne jest mniej trwałe. Kolejnym minusem tej metody jest efekt tzw. klatki Faradaya, który powoduje niedocynkowanie wyrobu w trudnodostępnych miejscach. Jakiego rodzaju więc produkt będzie dla nas najlepszy? Być może takie opisy tylko informują, jak to wygląda, ale nie przekonują do jakiegoś z rozwiązań. Najlepiej więc wiedzieć, iż bardziej korzystne będzie cynkowanie ogniowe, a to z powodu bardziej przekonującej trwałości oraz wytrzymałości na korozję.

Jak jest wiadome, ogrodzenie ogrodzenia panelowe Wrocław musi służyć na długie lata, powinno być niezawodne, nie niszczyć się od jakichś szkodzeń oraz czynników zewnętrznych. Oczywiście nie istnieje jednak rada dla każdego, podobnie występuje w tym przypadku, więc nie możemy z góry zakładać, że określone rozwiązanie będzie dla nas najbardziej właściwe. Powinniśmy rozważyć to indywidualnie, sprawdzić wszystkie za i przeciw, i wtedy podjąć końcową decyzję. Po tym już będzie wiadomo, jakiego rodzaju produkt jest dla nas najlepszy, w który rzeczywiście powinniśmy zainwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*