Wymiana oleju oraz sprzęgła: jedna z niezbędnych czynności w przypadku posiadania auta

W każdym pojeździe wykorzystywane są rozmaite płyny eksploatacyjne. Dzięki nim możliwa jest bezproblemowa praca każdego auta. Do jednych z mających największe znaczenie zalicza się olej silnikowy.

W każdym samochodzie stosowanych jest kilka typów płynów eksploatacyjnych.

wnętrze samochodu

Autor: InSapphoWeTrust
Źródło: http://www.flickr.com

Płyn hamulcowy, olej w skrzyni biegów i silnikowy zaliczane są do jednych z najważniejszych, wpływających nie tylko na prawidłową eksploatację auta, ale też na bezpieczeństwo osób korzystających z auta, więcej informacji autoplusgarage.net. Każdy z wskazanych płynów powinien być raz na jakiś czas uzupełniany i wymieniany. Wymiana oleju autopartner wymiana oleju ełk musi być wykonywana w terminach zalecanych przez producenta wybranego modelu samochodu. Średnio wymiana oleju musi mieć miejsce po przejechaniu dziesięciu tysięcy kilometrów. Nie każdy kierowca w ciągu roku jeździ jednak na tyle dużo, aby taką ilość wyjeździć. Wtedy olej wymienia się raz w roku. Przy wymianie oleju nie należy zapomnieć, że trzeba wymienić również filtry. Na rynku znaleźć można kilka typów oleju. Jaki z nich będzie najbardziej odpowiedni? W tym względzie również najkorzystniej jest kierować się tym, co zaleca producent pojazdu.

samochód pod maską

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z elementów, z których zbudowany jest każde auto jest sprzęgło. Nie ma ono skomplikowanej budowy, jest to jednak bardzo istotny element. Na jego żywotność w dużej mierze wpływa styl jazdy kierowcy.

Ruszając niezwykle gwałtownie przyczyniamy się do jego bardzo szybkiego zużycia. Wymiana sprzęgła to naprawdę duży koszt. Do tego wymiana sprzęgła wiąże się z koniecznością zdemontowania skrzyni biegów. Bez wątpienia więc nie uda nam się wykonać tego samodzielnie. Do kosztu zakupu nowego sprzęgła należy więc doliczyć także koszty mające związek z jego wymianą w warsztacie – zobacz tu. Licznym kierowcom, zwłaszcza niedoświadczonym, przytrafia się spalenie sprzęgła. Do tego typu sytuacji dochodzi zazwyczaj wtedy, kiedy przed ruszeniem nie pamiętają o tym, że trzeba zwolnić dźwignię hamulca ręcznego. Spalenie sprzęgła, które rozpoznać można po niemiłym zapachu w kabinie wewnątrz auta to jeden z często spotykanych powodów jego wymiany. Można tego uniknąć nie zapominając o tym, że nie wolno ruszać z zaciągniętym hamulcem ręcznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*