Oświetlenie zakładów pracy

Zagwarantowanie skutecznego oświetlenia miejsc pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Mimo, że hale budowane są tak, aby jak najwięcej słońca wpadało do wnętrza, niezbędne jest zastosowanie sztucznego oświetlenia.Należyte natężenie światła oraz rozkład iluminacji przeciwdziałają przejawom zmęczenia wśród zatrudnionych i przyczyniają się do tego, iż wykonywanie powierzonych zadań staje się zdecydowanie prostsze.

pomieszczenie przemysłowe

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Spełnienie wymagań dotyczących prawidłowego oświetlenia odgrywa główną rolę dla bezpieczeństwa pracy. Jednak oprócz bezpieczeństwa, liczy się też wydajność, ekonomia i normy ekologiczne. Aktualnie, budowanie obiektów o dużej sprawności jest coraz powszechniejsza. Koszty eksploatacji są tu nie bez znaczenia, uwzględniając pokaźne powierzchnie obiektów produkcyjnych, dlatego spraw oświetlenia nie możemy zostawić przypadkowi .

Przede wszystkim, charakter oświetlenia przemysłowego zależy od przestrzeni, w której będzie montowane. W przedsiębiorstwach produkcyjnych stosuje się zwykle oprawy przemysłowe (TheusLED) typu high-bay, świecące zimno-białym światłem. Ulokowane w równych odległościach, na całej powierzchni sufitu zapobiegają powstawaniu miejsc niedoświetlonych.

Kiedy przejdziesz do meritum kwestii, to wiedz, że możesz uzyskać inne dane na omawiany temat – przeczytaj w witrynie (https://www.arapneumatik.pl/k-26-zawory-rozdzielajace-pneumatyczne-parker) wszystko, co okazuje się potrzebne w tym miejscu.

Oświetlenie przemysłowe umożliwia także przemieszczanie się po obiekcie, więc w miejscach, gdzie między maszynami tworzą się wąskie korytarze, montuje się oprawy przemysłowe o wąskim kącie świecenia – oświetlenie w przemyśle. Tak, by strumień świetlnyskierowany był przede wszystkim na ścieżki poruszania się pracowników.

Jednym z najdroższych elementów składowych kosztów przedsiębiorstwa jest magazynowanie. Z tej przyczyny stawia się magazyny wysokiego składowania, obsługiwane za pomocą wózków podnośnikowych. Operator musi mieć dobrą widoczność, w przeciwnym razie transport może zakończyć się zniszczeniem towaru. Tu rozwiązaniem jest montaż lamp, które mogą kierować światło tak, aby oświetlało przejazdy między regałami i same półki. Dzięki swej dużej mocy, lampy mogą być zawieszone bardzo wysoko i oświetlać jedynie daną powierzchnię, a nie wierzch regału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*