Transportery ślimakowe – cóż to takiego?

Przenośnik ślimakowy to sprzęt używany do transportu zboża, piasku i innych materiałów sypkich. Poza tym pomaga oczyszczać zboże i szybko wypełniać nim przygotowane worki.

Największą przydatność wykazuje przy sezonie żniw, gdy ziarno chowa się w spichlerzach i przestronnych silosach. Przenośniki ślimakowe są stosunkowo mało kosztowne i, co niesamowicie korzystne, nie pobierają dużo mocy..

Najsilniej uniwersalnym rodzajem maszyny jest przenośnik ślimakowy skonstruowany do zmiany położenia.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Zatem spodobają Ci się ekstra źródła, które dadzą Ci masę newsów na ten temat. Namawiamy więc do wejścia w poniższy link.

To oczywisty wybór dla właścicieli małych i średnich gospodarstw rolnych, ze względu na wielość zastosowań i łatwość manewrowania. Takie urządzenia umożliwiają operowanie w wielu położeniach i kątach.

Wykonanie konstrukcji stalowych - Promus.katowice.pl

Źródło: www.promus.katowice.pl

Kolejną kategorią są transportery ślimakowe montowane w jednym tylko miejscu. Znakomicie nadają się do pracy przy wysokich przechowalniach i silosach. Mają sporo mocnych stron – są dość małe, a zarazem pakowne i potrafią transportować ziarno na wielkie wysokości.

Ostatnim rodzajem jest przenośnik wertykalny. Stosuje się je, gdy niezbędny jest transfer surowców wewnątrz hangaru lub spichlerza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*