Wykorzystanie przemysłowej automatyki w niewielkich rozmiarów zakładzie produkcyjnym – jakie przynosi ze sobą korzyści?

Zautomatyzowanie produkcyjnych procesów w dużym zakładzie ma znaczący wpływ na zyski – pozwala na polepszenie tempa wykonywania czynności produkcyjnych, jak również polepsza bezpieczeństwo pracowników.

Ale jakie korzyści może to mieć dla mniejszego przedsiębiorstwa? I jakie automatyczne rozwiązania można w tym przypadku wykorzystać?
image - produkcja

Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecznik patentowy na spotkaniu

Autor: itupictures
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji mniejszego przedsiębiorstwa zautomatyzowanie kompletnego produkcyjnego procesu może być zbyt kosztowne. Właśnie z tego powodu warto zastanowić się nad wykorzystaniem innowacyjnych przemysłowych urządzeń tylko w jednym sektorze pracy – np. podczas depaletyzacji. Kupienie samych depaletyzatorów nie powinno stanowić dużych kosztów, a z pewnością chociaż w pewnej części usprawni pracę na produkcji. Interesującą możliwością jest również unowocześnienie nie tyle maszyn, co samej hali produkcyjnej. W tym celu można nabyć np. systemy oferujące profesjonalne napowietrzanie lub oddymianie pomieszczeń hali produkcyjnej -czytaj pełen raport.
Rozwiązanie to sprawi, że w sytuacji nadmiernego zadymienia szybciej wywietrzymy halę produkcyjną, umożliwiając pracownikom powrót do obowiązków. Poza tym profesjonalne napowietrzanie hali produkcyjnej polepszy również wygodę zatrudnionych tam osób. Innym punktem możliwym do zastosowania przez mniejszych rozmiarów przedsiębiorstwo stanowi zainwestowanie w zautomatyzowane sterowanie bram – źródła. Pozwoli to na zaoszczędzenie zarówno czasu potrzebnego na częste otwieranie, jak również siły pracowników – bramy do produkcyjnych hal zwykle są ciężkie i ich otwieranie nie należy do prostych czynności. Automatyczne sterowanie bram – sterowanie bram sprawi, że produkcyjny proces będzie przebiegał płynniej i sprawniej, co z pewnością przyniesie ogromne zyski dla właściciela.
Później, gdy firma zacznie dysponować wyższym kapitałem, można oczywiście rozwijać ten proces i poszerzyć automatyzację na pozostałe etapy procesu produkcyjnego

Wykorzystanie automatycznych rozwiązań przemysłowych w pełnej formie przyniesie nam z kolei natychmiastową poprawę efektywności pracy i wygody zatrudnionych przez nas pracowników, a co za tym idzie – wyczekiwany zysk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*