Oferta spod szyldu Hardox – blachy do wielu zastosowań

Blachy trudnościeralne, jak wskazuje ich nazwa, są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a co za tym idzie, najlepiej kwalifikują się do produkowania tych części maszyn, które nastawione są na stosunkowo szybkie ścieranie się lub długą, nieustającą pracę. W przemyśle hutniczym mnóstwo maszyn ma elementy, jakie w czasie normalnej eksploatacji ulegają zużyciu.

blacha

Autor: Paul Joseph
Źródło: http://www.flickr.com
By nie namnażać firmomdodatkowych kosztów związanych z częstą wymianą różnych części, lepiej zakupić blachy trudnościeralne, na przykład marki Hardox, których ofertę znajdziesz na stronie Hardox. Marka ta dysponuje obecnie największą ofertą blach o różnej odporności na ścieranie i różnej grubości, co sprawia, że można dostosować je do własnych wymagań. Blachy te są wielokrotnie sprawdzane i przechodzą naprawdę długą drogę zanim firma wypuści je na rynek.

Zanim producent dopuści ją do sprzedaży gwarantując odpowiednią wytrzymałość, przechodzi ona przez wiele etapów produkcji. Opisywany producent oferuje blachy trudnościeralne o grubości od 0,7 milimetrów do 160 milimetrów, takie jak w tej ofercie. Nowe wymiary mają ogromne znaczenie, ponieważ wprowadzają nowatorskie możliwości tam, gdzie poprzednio grubość była utrudnieniem. Na przykład przy zginaniu blach, spawaniu lub [pasywacja glinu] ich wykrajaniu. Teraz blachy te można obrabiać, kroić i modelować bez użycia zaawansowanej techniki albo unikalnych przyrządów, bowiem są stosunkowo plastyczne i spawalne. Grubość szła również w parze z wagą blachy, a to też ma duże znaczenie przy fachowych maszynach.

Nie trzeba opracowywać trudnych kalkulacji aby dostrzec, że inwestycja w droższy, lecz mocniejszy materiał, będzie skutkować dłuższą, bezawaryjną pracą urządzeń, a co za tym idzie – rzadszymi przerwami w pracy. Przymusowy czas postoju to czas nieodwracalnie stracony, dlatego spora efektywność dzięki zastosowaniu wyżej wspominanych blach i elementów z nich zrobionych pozwoli zwiększyć wydajność i korzyści. Rynek potrzebuje takich materiałów, żeby koncerny z branży mogły dużo szybciej się rozwijać i inwestować w nowe maszyny, oprogramowanie sprzętów oraz specjalistyczne szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*