Oferta spod szyldu Hardox – blachy do wielu zastosowań

Blachy trudnościeralne, jak wskazuje ich nazwa, są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a co za tym idzie, najlepiej kwalifikują się do produkowania tych części maszyn, które nastawione są na stosunkowo szybkie ścieranie się lub długą, nieustającą pracę. W przemyśle hutniczym mnóstwo maszyn ma elementy, jakie w czasie normalnej eksploatacji ulegają zużyciu.

blacha

Autor: Paul Joseph
Źródło: http://www.flickr.com
By nie namnażać firmomdodatkowych kosztów związanych z częstą wymianą różnych części, lepiej zakupić blachy trudnościeralne, na przykład marki Hardox, których ofertę znajdziesz na stronie Hardox. Marka ta dysponuje obecnie największą ofertą blach o różnej odporności na ścieranie i różnej grubości, co sprawia, że można dostosować je do własnych wymagań. Blachy te są wielokrotnie sprawdzane i przechodzą naprawdę długą drogę zanim firma wypuści je na rynek.

Zanim producent dopuści ją do sprzedaży gwarantując odpowiednią wytrzymałość, przechodzi ona przez wiele etapów produkcji. Opisywany producent oferuje blachy trudnościeralne o grubości od 0,7 milimetrów do 160 milimetrów, takie jak w tej ofercie. Nowe wymiary mają ogromne znaczenie, ponieważ wprowadzają nowatorskie możliwości tam, gdzie poprzednio grubość była utrudnieniem. Na przykład przy zginaniu blach, spawaniu lub ich wykrajaniu. Teraz blachy te można obrabiać, kroić i modelować bez użycia zaawansowanej techniki albo unikalnych przyrządów, bowiem są stosunkowo plastyczne i spawalne. Grubość szła również w parze z wagą blachy, a to też ma duże znaczenie przy fachowych maszynach.

Nie trzeba opracowywać trudnych kalkulacji aby dostrzec, że inwestycja w droższy, lecz mocniejszy materiał, będzie skutkować dłuższą, bezawaryjną pracą urządzeń, a co za tym idzie – rzadszymi przerwami w pracy. Przymusowy czas postoju to czas nieodwracalnie stracony, dlatego spora efektywność dzięki zastosowaniu wyżej wspominanych blach i elementów z nich zrobionych pozwoli zwiększyć wydajność i korzyści. Rynek potrzebuje takich materiałów, żeby koncerny z branży mogły dużo szybciej się rozwijać i inwestować w nowe maszyny, oprogramowanie sprzętów oraz specjalistyczne szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*