Jak rozpocząć hodowlę papug?

Na początek musimy zadecydować jaką parę papug kupić i do jakiego celu przeznaczyć je. Jest to ważne albowiem, od tego będzie zależeć wiek papugi jaką zamyślamy zakupić.
Celem oswajania papugi, trzeba kupić jak najmłodszego ptaka, który dopiero co opuścił lęgową budkę.

W tym wieku młoda papuga zaczyna poznawać otoczenie, oraz prędko się uczy. Dzięki czemu najprościej ją w owym okresie przyzwyczaić do człowieka. W przypadku zaplanowanej hodowli ptaszków, należy kupić minimum 3 pary młodych lęgowych par. Należy zapewnić im osobne klatki. Poza lęgowym sezonem, papugi powinny mieć możność wylatania się. Możemy im to zapewnić, wpuszczając je na ów czas przykładowo do woliery, gdzie mogą bez skrępowania latać.
Mając już rozpoczętą hodowlę można zająć się selekcją poszczególnych papug w celu osiągnięcia przez ptaki żądanych przez nas kolorów, wzorów upierzenia itd. Daleka droga czeka każdego który chciałby zająć się ingerencją w zmiany genetyczne a także ich kontrolę, lecz warto się w to pobawić, dlatego że może to przynieś wiele radości.

Z Fix All High Tack szybko i łatwo przykleimy lustro

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR
Dla debiutantów polecam wybrać papużki faliste lub nimfy. Są to łatwe w hodowli, bardzo żywe papużki, można je nauczyć gwizdania a także paru łatwych słów. Najlepszym pokarmem jest ziarno określone dla danego gatunku papug. Jeżeli chodzi nam jedynie o oswojenie, najprościej jest nabyć jak najmłodszą papugę, którą musimy dokarmiać ręcznie.

Nabywajmy samczyki, dlatego że samiczki mogą składać nam jaja jakie będą wysiadywać i w tym czasie są niezwykle gniewne.

Jeśli ciekawi Cię ta problematyka, to poczytaj także (http://termas.pl/) inne dane na omawiany temat. Będą równie wciągające i zostaną Ci w głowie na długo.

Pośród papug falistych jest paręnaście rodzai.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*