Wymarzony dom to taki, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo.

Aby wybudowany budynek spełniał to zadanie, warto zastosować nowoczesne rozwiązania, jakie zwiększą wygodę jego użytkowania. Jakie to metody?

Automatyka = inteligentny dom

przemysł - rzut

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
przemysł - fotka

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Siłownik łańcuchowy przymocowany do okien pozwala automatycznie je kontrolować: otwierać i zamykać. Jest to z pewnością dogodne rozwiązanie, a specjalne systemy monitoringu umożliwią to, że nawet będąc daleko od domu opuścimy rolety czy otworzymy okno. Siłownik łańcuchowy sprawdzi się również w świetlikach oraz w każdym rodzaju okien. Za jego pomocą można również ustawić skrzydło w pozycji wietrzenia. Automatyczne otwieranie dotyczy nie tylko okien, ale często stosowane jest w przypadku bram wjazdowych na posiadłość. Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie? Rzecz jasna zważywszy na wygodę użytkowania. Gdy pada deszcz, doskwiera upał i nie mamy ochoty wychodzić z klimatyzowanego auta naprawa zacisków hamulcowych aby otworzyć bramę, czy też zniechęca nas w tym kierunku silny mróz, wystarczy mieć ze sobą pilot do bramy. Oczywiście drugi pilot warto mieć w domu, aby w razie konieczności wpuścić samochód na posesję bez potrzeby wychodzenia z budynku. Wbrew opinii takie ułatwienia mogą istotnie zwiększyć komfort mieszkania w domu posiadającym tego typu udogodnienia- sprawdzony siłownik łańcuchowy.

Temperatura idealna

Bardzo często o tym, jaką instalację grzewczą wybieramy do domu ma wpływ cena. Warto jednak brać pod uwagę rozwiązania, które zapewnią komfortowe użytkowanie. Specjalny mechanizm ustawiający temperaturę w czasie nieobecności właściciela może zagwarantować przyjemne ciepło, w momencie powrotu do mieszkania. Jeśli więc akurat wracamy z weekendu w górach, czy też zimowego urlopu, nie musimy tuż po powrocie biec do kotłowni. Wystarczy, że nastawimy odpowiednią temperaturę przed wyjazdem. Dopasowanie temperatury do warunków panujących na zewnątrz wbrew pozorom to nie tylko ważna sprawa w zimie. Gdy jest lato, a upał utrudnia normalne funkcjonowanie dogodnym rozwiązaniem będzie klimatyzacja. Przyjemny chłód w domu to gwarancja, że nawet najbardziej gorące lato i wyższe temperatury nie okażą się przeszkodą. Jeżeli za wysokie temperatury niekorzystnie na nas wpływają, jak najszybciej pomyślmy o zastosowaniu klimatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*