Owcza skóra parzona, a wełna gotowana – czyli, owca skóra wełnie nie jednakowy Kawałek 1

Szukasz doskonałego tkaniny – miękkiego, ciepłego a także niezwykle miłego w muśnięciu? Zwróć wzrok na wełnę! W kawałku pierwszej felietonu zapoznamy się bliżej wełnę parzoną

Czółenka Clarks, kolekcja stylizowana na lata 50

Autor: Clarks
Źródło: Clarks
Wełna parzona to nic różnego jak owcza skóra poddana obróbce temperaturowej. Zazwyczaj przeznaczona bywa na konfekcję kobiecą, na takie przedmioty jak: płaszczyki, kurteczki, peleryny, poncho. Jest to doskonały materiał na okres jesienno-zimowy, jako tak nazywana „przejściówka”. Jest możliwość ją także stosować, jako materiał do sukienek, spódniczek, tunik, żakietów, oraz garsonek na zimniejsze dni, co robi z tej rzeczy materiał bardzo wspaniałego gatunku (). Najistotniejszymi jej stylami bywają: miękkość, umiejętność łatwego układania się oraz fakt, iż łagodnie się naddaje – dzięki temu na końcu lepiej dostosowuje się do ciałka, ale trzeba pamiętać, o słowie „lekko”, gdyż tak naprawdę materiał tego typu jest dość zwarty. Istnieje wiele kolorów i typów „zmieszań” tego typu tkanin, więc każdy odnajdzie jakąś rzecz dla własnej osoby ().
Wełna gotowana – jej tematyce zajmiemy się w pojedynczym felietonie, należy jednak napisać o tego typu rzeczy kilka najważniejszych przedmiotów. W okresie obróbki temperaturowej owcza skóra ta poddaje się skurczeniu (w obrębie 20-30%) przez co jest bardzo zbita, oraz o wiele bardziej ciepła. Odporność na zabrudzenia to kolejnynastępny jej atut.

Zaciekawiony? Chcesz dowiedzieć więcej? Przeczytaj kolejny artykuł o nazwie: „Wełna parzona, kontra geowłóknina producent gotowana – a więc, owca skóra owczej skórze nie jednakowy Część 2″, a nie pożałujesz swojego czasu! Kto wie, możliwe, że nakieruje to twoją wzrok na te niebywałe tkaniny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*