Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

Czym kierować się przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, wskazówkami udzielanymi przez rodziców, obserwując zapotrzebowania rynku pracy? Życie pokazuje, że nie ma udanego przepisu na gwarancję sukcesu. Zawody, które jeszcze niedawno były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), teraz nie cieszą się już tak wielką popularnością. Jednym słowem: loteria.

Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, że wiele osób zmuszonych jest do poszukiwań w innej niż dotychczas dziedzinie. Czy przebranżowienie może być sposobem na znalezienie nowej pracy? Jeśli w odpowiednim czasie zadeklarujemy chęć zmiany nie będzie mieszkańcom Sochaczewa groźna fala sfrustrowanych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki.

Znajdujące się w tym miejscu informacje są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę lokalizacja przecieków dachu, na której zgłębisz podobne kwestie.

Przed całym przedsięwzięciem, powinniśmy najpierw zapoznać się z rynkiem pracy w mieście, sprawdzając jakie działalności mogą nam zapewnić sowite wynagrodzenie.Dalej Zastanowić się czy są zgodne z naszymi możliwościami. Pomoże nam w tym jak zawsze wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew. Miejmy na uwadze tylko, że niewątpliwie prościej będzie przekwalifikować się osobom funkcjonującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może idealnym pomysłem okaże się własna działalność gospodarcza? Tym bardziej, że osoby planujące usamodzielnienie się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozwój swej działalności.Patrz

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie oferuje pomoc finansową na rozwój działalności. Przypuszczając, że choć część tych osób utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – są szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać kolejnych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy w pewien sposób dostarcza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzą nowe miejsca pracy dla bezrobotnych. Czy nie lepiej jest być rozchwytywanym mechanikiem czy wulkanizatorem, niż niepracującym absolwentem, który z braku konkretnych umiejętności jest skazany aby pracować nie w swym zawodzie, jako kasjer czy magazynier?
Więcej na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*