Przechowywanie ziaren wymaga postawienia porządnego silosu, natomiast za ich oczyszczanie odpowiada specjalna czyszczalnia do ziarna

Magazynowanie ziarna nie jest łatwą rzeczą. Najpierw należy je dobrze oczyścić, a następnie ulokować w miejscu, gdzie będzie zabezpieczone i nie narażone na kaprysy pogody. Na szczęście rolnicy mają do dyspozycji innowacyjne urządzenia.

Jeżeli pragniemy, by ziarno, które posiadamy było wstępnie wyczyszczone, to świetnym rozwiązaniem będzie tak zwana czyszczalnia sprawdź tutaj asm technology czyszczalnia do zboża do ziarna. Jest to urządzenie, powodujące, że wszystkie ziarna zbóż, kukurydzy oraz roślin strączkowych zostaną oczyszczone z rozmaitych zanieczyszczeń większych i mniejszych. Dobra czyszczalnia do ziarna spowoduje, iż usuniemy na ten przykład: kurz, słomę i kamyki. Takie rozwiązanie jest doskonałe dla indywidualnych gospodarstw rolnych oraz dla wielkich zakładów albo stacji hodowli roślin – pełen raport.
konsument

Autor: Gytizzz
Źródło: http://www.sxc.hu
Potem trzeba znaleźć miejsce, by takie nasiona przechowywać. W tym wypadku świetnym pomysłem są silosy płaskodenne. Ich rolą jest przetrzymywanie ziaren zbóż i roślin strączkowych. Najczęściej zrobione są ze stali falistej, co powoduje, iż są wytrzymałe i bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. W Internecie funkcjonuje mnóstwo przedsiębiorstw, które mają w ofercie silosy płaskodenne. Wystarczy odpalić przeglądarkę oraz wpisać odpowiednie słowo kluczowe, by otrzymać multum użytecznych wyników. Dobrze będzie porównać ceny, żeby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie – silosami płaskodennymi.

Trzeba pamiętać, że każdy silos może mieć specjalne wyposażenie – może to być np. drabina dachowa czy turbowentylator dachowy i czujnik poziomu zasypu silosu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*