W jaki sposób możemy oszczędzić na opłatach za wodę?

Wydajny pojemnik na tzw. deszczówkę mógłby być doskonałym połączeniem proekologicznej tendencji oraz zwyczajnie ekonomii. Deszczówkę można wykorzystać do podlewania ogrodowych roślin, dzięki czemu moglibyśmy zaoszczędzić na rachunkach za wodę ze standardowej publicznej instalacji.
Jeśli chodzi o naziemne pojemniki, zbieranie wody może się odbywać wprost z rur spustowych.

rękawice ochronne i narzędzie pracy

Autor: Daniel Bergey
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli natomiast chodzi o praktyczny zbieracz wody, to bardzo znaczną popularnością mogłyby cieszyć się manualne zbieracze klapowe. Otwieranie klapy powoduje, że woda płynie z rury bezpośrednio do zbiornika. Natomiast zamknięcie powoduje, że tego typu woda spływa nadal i omija wlot pojemnika. Bardzo dużym atutem takiego rozwiązania jest atrakcyjna cena. Klapowy zbieracz wody można by nabyć za maksymalnie 70 złotych. Niestety tego typu pojemnik wymaga manualnej obsługi. Klapa musi być otwierana przed opadem deszczu i zamykana po zakończeniu tego typu opadów.
drewno

Autor: Robert Bosch Sp. z o.o.
Źródło: Robert Bosch Sp. z o.o.
Następnym mankamentem może być również brak jakichkolwiek filtrów, które mogłyby zapobiegać wpływaniu różnych zanieczyszczeń do komory pojemnika. Beczka albo podziemny zbiornik, które umożliwiają gromadzenie wody, mogłyby być wyposażone w specjalistyczny zbieracz wykorzystujący tzw. wirowy ruch wody, który występuje na ścianach rury spustowej. Ich mocną stroną jest z kolei bezobsługowa praca oraz możliwość zamontowania filtrów, które ulepszają jakość wody. Zaleca się ponadto, żeby zbieracze posiadały specjalny zawór pływakowy. Jego zadaniem jest zapięcie klapy po wypełnieniu pojemnika.

Opracowaliśmy dla Ciebie niezwykle ciekawe posty. Wystarczy kliknąć w adres tego serwisu. Jeżeli pojawią się pewne wątpliwości, to z radością na nie odpiszemy.

Jest to niezwykle istotne, gdy zbiornik znajduje się przykładowo w piwnicy lub pod powierzchnią ziemi.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki zbiornik kupić, to wszystko jest zależne od naszego zapotrzebowania na deszczówkę, naszych oczekiwań i rozmiaru naszej działki. Niewielka beczka na pewno wystarczy do podlewania niewielkich trawników czy klombów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*