Robiąc wymianę podłogi, nie wolno zapomnieć o listwach wykończeniowych

Efekt końcowy zawsze rozbija się o drobiazgi. Zatem nie wolno zapomnieć o starannym wykończeniu naszego mieszkania po renowacji.
Z reguły bywa tak, że kiedy planujemy remont, obliczamy, ile to będzie kosztować.

typ

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy dla przykładu remont podłogi. Myślimy zazwyczaj o tym, ile wyniesie nas wylewka, parkiet i w sumie na tym kończy się nasza lista. A co z listwami wykończeniowymi? Są one niebywale ważne, ponieważ bez nich remont będzie wyglądał na przerwany w połowie. I nieważne będzie w tej chwili to, ile zapłaciliśmy za panele i czy były one drogie. Efekt końcowy będzie zniweczony. Zatem listwa jest też potrzebnym elementem, który musi być wciągnięty na listę remontowych wydatków. Nie zapominajmy, że typów listw jest na rynku sporo. Mamy możliwość kupić takie, które będą dość wąskie oraz niemal niezauważalne. Jednakże jeśli lubimy starodawny styl, to musimy wybrać taki typ listwy, który będzie raczej wyższy. Będzie się wówczas prezentował niczym w starych kamienicach. Kolor również ma znaczenie. Można postawić na tradycyjną biel, w szczególności jeżeli taki jest kolor naszych ścian. Choć kolor listw można też podebrać pod kolor paneli. Wszystko zależy od tego, jaką wizję stworzyliśmy w głowie.

Przeczytaj ten tekst, to także jest świetny artykuł (http://www.grupapartner.pl/firma/referencje.html) prezentowanego problemu. Nie czekaj i kliknij a na pewno nie pożałujesz.

Warto spytać fachowca o radę. Dużo sklepów współpracuje z designerami wnętrz.

Możemy także przeglądnąć masę filmików oraz zdjęć w sieci. Nie zapominajmy jedynie o tym, by właściwie wyliczyć, ile metrów listwy będziemy potrzebować. To ważne, ponieważ potem może być nam ciężko dokupić taki sam model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*