Niejedna duża spółka, która pakuje albo wytwarza różne przedmioty musi posiadać sporą liczbę maszyn oraz taśm transportowych

Przedsiębiorstwa produkcyjne z reguły posiadają cała flotę przeróżnych maszyn i urządzeń. Zwykle bywają one spore i bez problemu mogą wypełnić cała halę.

Pistolet z silikonem

Autor: busbeytheelder
Źródło: http://www.flickr.com/photos/busbeytheelder/3492173143/
Z tego powodu trzeba dokładnie przemyśleć ich rozmieszczenie.

Jeśli linia produkcyjna, którą posiadamy jest dość skomplikowana i posiada wiele faz, to z pewnością niezbędne będą nam przenośniki, żeby towar był sprawnie przesuwany pomiędzy maszynami. Jeśli na przykład jakaś maszyna wózek widłowy toyota części jest od krojenia, a inna od pakowania, to między nimi powinniśmy ustawić taśmę transportową. Przecież nikt w dzisiejszych czasach nie pomyślałby już nawet o zlecaniu takiego zadania pracownikom. Byłoby to całkowicie bezcelowe. Zatem przenośnik spełni zadanie idealnie. Jest wiele rodzajów tych przyrządów transportowych. Mogą być taśmowe, członkowe, a nawet łańcuchowe. I nikt nie powiedział, że muszą być ustawione horyzontalnie. Spotkać można takie przenośniki, które ustawia się pod pewnym kątem. Zazwyczaj przenośniki bywają napędzane przez akumulator. Chociaż zobaczyć można też te, które funkcjonują na zasadzie grawitacji. By wszystkie maszyny i przyrządy transportowe pracowały bez zarzuty oraz idealnie ze sobą współgrały, to potrzebna jest osoba, która ustawi cały proces. Linia produkcyjna powinna wtedy chodzić jak w szwajcarskim zegarku.

Rzecz jasna, potrzebny będzie człowiek, który będzie ich funkcjonowanie nadzorował i w razie jakiejś nieprawidłowości zastopuje całą machinę. Pamiętajmy, że urządzenia te musimy cyklicznie czyścić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*