Konserwacja drewna jest bardzo uciążliwa, ponieważ zagraża mu bardzo wiele niełatwych do usunięcia robaków.

Drewno jest wyjątkowo powszechnym surowcem, jednakże zagrażają mu owady, które mogą je zdewastować. Takie stworzenia przeważnie drążą w drewnie korytarze, co sprawia, że staje się ono mniej wytrzymałe i po prostu brzydkie. Jedynym rozwiązaniem w takim przypadku jest użycie odpowiednich chemikaliów.

szkodniki jak np. spuszczela

Autor: Ratmar
Źródło: http://ratmar.com/
Popularnymi owadami, które niszczą drewno są np.: kornik drukarz czy drwalnik paskowany. Wydrążają one korytarze w drewnie i powodują naprawdę ogromne szkody, na ten przykład w meblach. Z tego powodu należy je bezwarunkowo likwidować. Jeśli chodzi o zwalczanie spuszczela to jest to bardzo ciężkie zadanie. Robak ten potrafi doprowadzić do zawalenia się całej konstrukcji. Jeżeli drzewo znajduje się jeszcze w tartaku, to da się usunąć go mechanicznie, jednakże w gotowym domu nie ma jak tego uczynić. Trzeba zatem odpowiednio zabezpieczyć drewno, zanim się je wykorzysta. Z pewnością unikniemy dzięki temu wielu kłopotów.

Jeśli jednakże dopuścimy do tego, aby owady wydrążyły tunele w deskach, to powinniśmy jak najszybciej je zapchać, wlewając w nie właściwe preparaty. Bardzo istotne jest także to, by nie dopuścić do pojawienia się larw w drewnie.przejdź do oferty leczenie kolana wrocław leczenie kolana wrocławW przeciwnym wypadku szybko może dojść do zniszczenia. To wszystko sprawia, iż zwalczanie spuszczela i innych owadów jest wyjątkowo skomplikowane. Zdecydowanie idealnym pomysłem jest odpowiednia impregnacja desek przed wykorzystaniem – spowoduje to, że być może szkodniki w ogóle się nie pojawią – ratmar.com/nasza-oferta/zwalczanie-szkodnikow-drewna-wyrobionego.
Warto także mieć w pamięci, żeby właściwie uszczelnić drewno oraz rokrocznie patrzeć, czy nie powstają się nowe kanaliki – ratmar.com/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*