Jak przechować żywność przez dłuższy okres? Prowadzisz własną knajpę? Zobacz, jak nie marnować jedzenia!

Jeśli prowadzisz własną knajpę, zdecydowanie wiesz doskonale, jak wiele jedzenia zmarnuje się na co dzień. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że wszystkie porcje poszczególnych potraw masz skrupulatnie obliczone, jednakże gastronomia jest tak bardzo nieprzewidywalnym biznesem, że niemal każdego dnia właściwie wszystko może wywrócić się do góry nogami. Jak sobie z tym radzić?

Problemy z przechowywaniem jedzenia w restauracjach
Z jednej strony zdecydowanie nie chcesz mówić klientom, iż nie ma jakiejś potrawy, z drugiej natomiast zakupienie zbyt dużej ilości składników, które potem mogą nie zostać przerobione powoduje realne straty – z pewnością dobrze znasz taki dylemat. Jeżeli chcesz go uniknąć, musisz opracować fajny system przechowywania żywności >>> laboratorium żywności w swej restauracji.

Najmocniej polecanym sposobem na przechowanie jedzenia, który zwykle nie powoduje żadnych strat na jakości, niewątpliwie jest zamrażanie jedzenia. W Twojej restauracji oczywiście musi się więc znaleźć zamrażarka niskotemperaturowa, dzięki której będziesz w stanie naprawdę wiele zaoszczędzić – sprawdź zamrażarkę niskotemperaturową. Jeżeli Twój kucharz będzie pewny, że danego składnika jest za wiele i nie zdąży go przerobić przed jego popsuciem się, po prostu włoży go do zamrażarki i nastawi właściwie regulator temperatury (sprawdź tutaj: sprawdzony regulator temperatury). To niewątpliwie jeden z najłatwiejszych sposobów na przechowanie żywności.

Co jeszcze
Staraj się, żeby Twoja karta nie była za obszerna – to właściwie zawsze gwarancja świeżości jedzenia. Dodatkowo wykorzystuj z głową resztki z jednego dania do przygotowania – wtedy z pewnością nic się nie zmarnuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*