Rodzaje nagrzewnic

nagrzewnice gazowe

Źródło: www.klimatop.pl

Zimą, kiedy bardzo zimne temperatury trwają przez dłuższy okres czasu może okazać się, że temperatury w budynkach, w których przebywamy są za małe.

Brak ciepła, wrażanie zimna powoduje osłabienie zdrowia i naszej wydajności. Warto wtedy zdecydować o sposobie na podgrzanie otoczenia.

Najczęściej wybierane są rozwiązania łatwe w użytkowaniu, przenośne i tanie. Dlatego większość osób wybiera nagrzewnice powietrza. W zależności od kryteriów i oczekiwań mamy do wyboru kilka możliwości. Najpopularniejsze są nagrzewnice gazowe i elektryczne, gdyż gwarantują najszybsze ogrzanie przestrzeni. Zasada działania jest bardzo prosta. Każda nagrzewnica posiada w wentylator, który tworzy cyrkulację powietrza. Ciepłe powietrze jest wywiewane z urządzenia. W nagrzewnicach elektrycznych powietrze ocieplane jest przez grzałki natomiast w gazowych w wymienniku ciepła.

Jakie urządzenie będzie dla nas optymalne?

Nagrzewnice elektryczne są przygotowane do działania już w chwili kupna. Do poprawnego działania trzeba podpiąć je do gniazdka i już. Nie wymagają dodatkowo żadnego paliwa nie trzeba również martwić się o pozbycie spalin toteż doskonale sprawdzają się do ogrzewania pomieszczeń zamkniętych, bez wentylacji, domów. Są niezawodne i łatwe w obsłudze oraz gwarantują utrzymanie jednakowej temperatury. Jedynym kosztem będą wyższe rachunki za prąd.

Nagrzewnice gazowe potrzebują paliwa do spalania, w tym wypadku butli gazowej a także podpięcia do sieci elektrycznej. Powoduje to powstawanie spalin, więc używa się je w pomieszczeniach bardzo dobrze wentylowanych albo otwartych. Zazwyczaj ogrzewa się nimi większe obiekty jak np.https://autolawety.pl/ tłohale magazynowe. Nagrzewnice gazowe są niedrogie w użytkowaniu, obsłudze i mają niską cenę kupna.

Czym kierować się przy wyborze nagrzewnicy?

Wybór konkretnego typu jest własny i zależny od naszych oczekiwań i przeznaczenia. Po pierwsze musimy określić kubaturę powierzchni do ocieplenia i wybrać odpowiednią moc urządzenia. Dla nagrzewnic gazowych trzeba zagwarantować dobrą wentylację. atutem nagrzewnic jest przenośność, dzięki czemu, gdy przydarzy się taka potrzeba, prosto będzie można wykorzystać je do ogrzania innych pomieszczeń czy budynków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*