Czym są odboje i gdzie się je instaluje?

Co to w ogóle jest odbojnica? Najkrócej mówiąc są to takie części, które są w postaci bali lub pionowych belek. Tego typu odboje są zawieszone na ścianach albo na narożnikach oraz w takiej właśnie formie można by je najczęściej napotkać w budynkach użyteczności publicznej.
Tego typu stanowiska to choćby szpitale czy parkingi podziemne zbudowane na większości nowych osiedli.

Równie często można by spotkać odbojnice w galeriach handlowych lub w motelach czy też w szkołach. To jednak nie jest jedyny przykład użycia takich składników – więcej na temat odbojów nieco niżej. Podstawową rolą odbojnic przemysłowych jest oczywiście ochrona ścian i rogów w miejscach, w których są one szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne wynikające z przemieszczania dużych gabarytowo oraz wyjątkowo ciężkich przedmiotów. Tam, gdzie niebezpieczeństwo takiego rodzaju zdarza się często, montaż relatywnie tanich w zakupie odbojnic jest znacznie bardziej opłacalny, niż konieczność odnowienia murów. W jaki sposób odbojnice odbojnice altrad chronią ścianę albo inne części?
oświetlenie

Autor: Normstahl
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/ssd_topclassic_eurodekor_bright_0707.jpg
Zatem tutaj warto się pochylić nad konstrukcją tego typu zabezpieczeń. Wszelkie odbojnice są wyposażone w amortyzator, który bardzo skutecznie przyjmuje całą energię wywołaną przez natarcia nawet niezwykle ciężkimi przedmiotami. Po paru momentach odboje wracają do swego pierwotnego kształtu, a w takiej sytuacji chroniony element pozostaje nieporuszony. W magazynach odbojnice mogłyby także służyć jako części wytyczające trasy transportowe. Bardzo często są wykorzystywane także jako zabezpieczenia szafek. Z kolei przemysłowe odbojnice do urządzeń posiadają na celu ochraniać urządzenia przed przypadkowymi uszkodzeniami czy wgnieceniami lub też zarysowaniami.

Obecnie, wymieniane elementy proponowane są w niezwykle dużym wyborze kolorów i modeli, dzięki czemu można bez trudu dobrać kolor Lakieru, którym zostały pomalowane do odcienia ściany, na której zostaną zamontowane. Wybór tego typu odbojów pozwala na utrzymanie spójności designu w danym pomieszczeniu, co ma wielki wpływ na kwestie estetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*