Taśmy, uszczelki i płyty – czyli, co posiada jeden do drugiego plus „ten trzeci”

Zaciekawił Cię tytuł felietonu? Więc go przeczytaj! Parę słówek o tasiemkach szklanych, uszczelkach PTFE oraz „tym trzecim” a więc płyty uszczelkarskie
taśmy szklane – jest to nic innego jak tasiemka pleciona z nici szklanej, która jest stworzona konkretnie do odcięcia przedmiotów narażonych na dość wysoką temperaturę, termoizolacji instalacji parowych (wysokotemperaturowych także), a także izolacji wężyków, kabelków i przewodów.

Następne na tapecie są uszczelki PTFE , które zwyczajnie są nazwą profesjonalną Teflonu.
Jak się wie teflon jest używany przy „obtaczaniu” garnków a także patelni, jednakże to nie jedyne jego użycie. Nakrywa się nią kostiumy strażackie, które nie raz wybawiają nasze życie (nie zabierając zaszczyty samych strażaków). Są także składnikiem smarów, materiałem uszczelniającym nitek oraz tasiemek , a również dużo innych!

uszczelki ptfe

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Na końcu przeanalizujemy cechy szczególne płyt uszczelkarskich. Płyty uszczelkarskie bywają bez azbestowymi płytkami, które stosuje się do uszczelniania praktycznie wszystkich dużych nawierzchni, aby chronić „tę rzecz jaka jest pod spodem”.

Podoba Ci się ten post? Jeżeli tak, to niewątpliwie sprawi Ci radość wiadomość, że analogiczny tekst jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link forklift używane wózki widłowe wrocław.

Płytki wytwarzane sąbywają z przędzy aramidowych, szklanych, węglowych, syntetycznych i ich mieszanek. Ich różnorodna grubość oraz zastosowanie są idealny wyjściem, kiedy pragniesz uszczelnić miejsca, gdzie może przedostać się para z wody, gaz, woda, czy innego rodzaju płyny, albo chemikalia.

Pamiętaj, że wielkość może zostać dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb!
Spodobał Ci się artykuł? A więc na jaką rzecz oczekujesz? Jeśli masz potrzebę pomocy w tych zakresach, nie bój się a także zakup co trzeba!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*