Hodowla zwierząt – zadanie oraz odpowiedzialność

Pomimo iż przemysł szturmem zdobywa coraz to inne segmenty gospodarki, uwspółcześnia oraz zabiera pracę ludziom poprzez zastępowanie ich wszelkimi maszynami, nadal istnieją branże, w których człowiek jest nie do zastąpienia.

Szkło SGG BIOCLEAN

Autor: Saint-Gobain Glass
Z pewnością wlicza się do nich hodowla zwierząt.
bielizna damska

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej posiadanie kozy albo gęsi było zupełnie normalne dla większości z nas. Jeżeli sami mieszkaliśmy w ośrodku miejskim, na pewno mieliśmy babcie, które zajmowały się hodowlą trzody chlewnej. Zwykle były to ilości zwierząt idealne dla jednego gospodarstwa, trzymane na własny użytek, a nie w celach zarobkowych. Dziś jest zupełnie inaczej. Nawet jeżeli mieszkamy na wsi, utrzymywanie choć kilku zwierząt zazwyczaj bywa nieopłacalne ze względu na liczne przepisy dotyczące hodowli -polecany rozdrabniacz.

Jeżeli ten wpis daje Ci do myślenia, kliknij tutaj oraz ponadto zdobądź użyteczne szczegóły, które również są warte wspomnienia.

Rzadko można spotykać osoby, które dla własnych potrzeb hodują kilka zwierząt i dobrze dają sobie radę bez innowacyjnych urządzeń, jak na przykład rozdrabniacz – wspaniale sprawdzi się on szczególnie w przypadku karmienia trzody chlewnej -dowiedz się więcej na temat granulowania pasz. Pomimo iż małe gospodarstwa zastępowane są wielkimi farmami, stadami jakie liczą sobie tysiące osobników oraz kurnikami, w których zamieszkują dziesiątki tysięcy kurczaków, człowiek w dalszym ciągu jest niezastąpiony, mimo iż sporo procesów wiążących się z hodowlą zostało uproszczonych.

Takie hodowanie tysięcy zwierząt nie może obejść się bez wykorzystania nowatorskich urządzeń, które do pewnego stopnia zastępują człowieka. Na przykład dziś granulowanie pasz w większości przypadków odbywa się w sposób automatyczny – nie trzeba spędzać mnóstwa czasu na robieniu tego ręcznie.

To wielkie uproszczenie, jakie należy docenić. Warto jednak pamiętać, iż nawet najnowocześniejsze maszyny nigdy w pełni nie zastąpią człowieka szczególnie jeżeli chodzi o opiekę nad innymi istotami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*