Przenigdy nie pożałujemy decyzji o wyborze kamiennego blatu do kuchni

Blaty kuchenne mogą być wykonane z wielu tworzyw, należy jednak wybrać kamień.
Jeśli marzy nam się dla przykładu marmurowy lub granitowy blat kuchenny, to nie wolno nam iść na żadne kompromisy.

kaloryfer

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
pompa

Autor: AdminOfPlaygroup
Źródło: http://www.flickr.com
Owszem, powinniśmy być świadomi tego, że całe przedsięwzięcie będzie droższe przez dwie rzeczy. Po pierwsze, sam blat z kamienia bywa często dosyć drogi, a po drugie, będziemy musieli zamówić solidne dolne szafki, aby mogły one utrzymać ciężki blat. Jednakże nic nie będzie w stanie spowodować, że nie oczaruje nas efekt końcowy. I poza tym kamienny blat jest zawsze bardzo wytrzymały. Powinniśmy teraz pokrótce przyjrzeć się dwóm najchętniej wybieranym blatom w naszym kraju — marmurowi oraz granITowi. Marmur jest przepiękny. Prezentuje się szalenie elegancko. Jednak trzeba będzie go we właściwy sposób zabezpieczyć przed odbarwieniami. Możemy też kupić blat z granitu.

Masz chęć zgłębić więcej na ten wątek? To świetnie, gdyż pod linkiem kontener na odpady budowlane znajdziesz ciekawe dane, które Cię wciągną.

Jeżeli wybierzemy wersję chropowatą, to nie będzie widać na niej nawet duże krople wody. Będzie też prostszy w czyszczeniu. Wszystkie kamienie są niepodatne na działanie wysokiej temperatury, więc rewelacyjnie nadają się na blaty kuchenne. Jeśli więc żyjemy na Dolnym Śląsku i spodobał nam się jakiś blat kamienny Lubin wydaje się być dobrym miejsce, gdzie na pewno wyszukamy kilka przedsiębiorstw, które oferują tego rodzaju rozwiązania do kuchni.

Specjaliści przyjadą, żeby pobrać pomiary w naszej kuchni. Oczywiście odpowiedzą też na wszelkie nasze pytania oraz podpowiedzą, który kamień wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*