Zabezpieczenie we wszystkich budynkach… czyli kilka słów o nowoczesnych systemach przeciwpożarowych

Ochrona biur, mieszkań, a przede wszystkim ludzkiego życia to jedna z ważniejszych kwestii z którą już nie tylko ludzie, ale także i systemy muszą stawiać czoła codzienne.

system przeciwpożarowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jednym z zagrożeń rozprzestrzeniających spustoszenie jest pożar, który nieogarniony może spowodować wiele zniszczeń.
gaszenie elektroniki

Autor: Muffet
Źródło: flickr.com
Na przestrzeni lat toczy się z nim batalie prawie codziennie i z tego też powodu opracowano system przeciwpożarowy ( System), którego głównym zadaniem jest bezpieczeństwo i zapobieganie niszczenia mienia, a także unikanie zbierania przez żniwo śmierci ludzkiego życia w straszliwy sposób. System niszczący ogień jest wbrew pozorom łatwy. Składa się z czujników ognia, centrali, mającej za zadanie sterować wszystkim, a także rur i ich siatki, za pomocą których – podczas pożaru – uwalnia się środek gaśniczy. Należy napomnieć, iż wymienia się cztery rodzaje wymienionych wcześniej środków gaszących.

Czy posty zaprezentowane na tej witrynie gardner denver ogólnie Cię zadowoliły? Sądzimy, że tak. Ale, jeśli chcesz więcej, to najedź tu.

Pierwszym z nich jest woda, która jest uwalniana tuż nad pożarem, odpowiednio ochraniając budynek przed rozprzestrzenieniem się ognia. Instalacja cały czas utrzymuje stałe, wysokie ciśnienie, z kolei pod wpływem czujników reagujących dochodzi do uwolnienia wody. Drugim środkiem jest gaz, którego zazwyczaj używa się w systemach zainstalowanych między innymi w serwerowniach. Następne to piana oraz wodna mgła.

Gaszenie elektroniki ma miejsce przy użyciu wspomnianego wcześniej gazu.

Wszystko to z powodu jego właściwości, które mają na celu nie uszkodzić sprzętu, a ponadto – ochronić go przed strawieniem przez ogień. Dostępne są różne gazy, na przykład GSE-2x, które ze swoją stuprocentową skutecznością niszczą pożar oraz likwidują niebezpieczny ogień ().

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*