Uszczelki gumowe – niewątpliwie niesłychanie przydatne, choć bardzo często niedoceniane elementy

Są niewielkie, przez co często bywają niedoceniane. Tymczasem odgrywają nadzwyczaj ważną rolę w naszej codzienności. Bez nich nie byłoby możliwe użytkowanie wielu przedmiotów.

morze

Autor: Chris Lexow
Źródło: http://www.flickr.com
Nikogo nie powinno więc dziwić, iż niejeden producent uszczelek gumowych ma mnóstwo pracy.
papier

Autor: ARCHON+ Biuro Projektów
Źródło: ARCHON+ Biuro Projektów

Rdza

Autor: christopher_brown
Źródło: http://www.flickr.com
Ileż to razy musieliście „zmierzyć się” z cieknącym kranem? Bez wątpienia dużo. W większości przypadków, za awarię odpowiadają zniszczone uszczelki – produkcja tulei metalowo gumowych. Wystarczy je zmienić, ażeby wszystko wróciło do normy, a rachunki za wodę nie nadszarpnęły domowego budżetu. Powyższy przykład świadczy o jednym. Przywołane artykuły znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielorakich gałęziach przemysłu, takich jak chociażby: hydraulika czy budownictwo. Należy zauważyć, że tworzywo, jakim jest guma wykorzystuje się też w sektorze motoryzacyjnym. Argumentów na potwierdzenie rzeczonej tezy mamy pod dostatkiem.

Jeden z nich to tuleja metalowo gumowa producent części samochodowych w niejednym polskim mieście posiada zresztą w swej ofercie także inne gumowe „detale” na przykład służące do uszczelniania drzwi oraz gonstal – producent zbiorników szyb (dzięki czemu zimne powietrze nie przedostaje się do wnętrza pojazdu), natomiast ciepło nie ucieka. Nie sposób zapomnieć również o podporach wałów lub amortyzatorach drgań, itd. Wyliczać można bez przerwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*