Wielu kierowców myśli nad tym, jaki napęd w wozie będzie lepszy — na przednie albo na tylne koła?

Są ludzie, którzy są miłośnikami przedniego napędu w samochodzie. Bywają też tacy, którzy wybierają tylny napęd. Obydwie grupy wymieniają swoje argumenty.
Niełatwo byłoby jednomyślnie określić zwycięzcę.

Galanteria betonowa firmy AWBUD

Autor: AWBUD
Zbiorniki

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część samochodów, które poruszają się po naszych drogach, mają napęd na przednie koła. Jednakże jest taka grupa uczestników ruchu drogowego, którzy wydają się być miłośnikami tylnego napędu i nic nie jest w stanie zmienić ich opinii.

Spodobał Ci się ten tekst? Więc gorąco zapraszamy (http://www.vacuum-tech.pl/pompy-katalog/) do następnych naszych postów, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Odkąd zaczęliśmy do naszego kraju przywozić samochody terenowe i sportowe, to pojawiła się też trzecia grupa — fanów napędu na wszystkie koła. Jednakże przyjrzyjmy się im po kolei. Napędy przednie posiadają prostą konstrukcję. Dzięki dociążeniu przedniej osi prościej utrzymać równomierne dociążenie wozu. W szczególności jeśli pomyślimy o tym, że na tylnych siedzeniach także będą jechać pasażerowie. Wtedy samochód będzie mniej podatny na uderzenie bocznych podmuchów wiatru. Poza tym wolne miejsce z tyłu pozwala na stworzenie pojemnego bagażnika. Tylny napęd natomiast spodoba się wszystkim tym, którzy lubią sportowe samochody. Konstrukcja ta jest droższa, wobec tego stosuje się ją jedynie w luksusowych modelach. Niezdecydowanych jest w stanie zbliżyć ostatnia opcja — czyli napęd 4×4. Takiego rodzaju samochody bywają naprawdę rewelacyjne.

Świetnie trzymają się drogi, rzadziej wpadają w poślizg. Poza tym da się nimi jeździć po bezdrożach i raczej nie istnieje niebezpieczeństwo, by gdzieś się nim zakopać. Napęd tego typu można wyłączać, żeby samochód mniej palił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*