Jakie naturalne kamienie stosuje się przy produkcji kuchennych blatów?

Odporny i solidny blat kuchenny jest wyjściem, które znakomicie się sprawdza na długi okres czasu. Do bezkonkurencyjnych jakościowo materiałów na blaty kuchenne na pewno zaliczają się konglomeraty i granit.
Blach kuchenny z granitu to najwyższej jakości odmiana, jeśli myślimy o blatach z kamienia naturalnego.

Porady dot. wyboru dachówki

Źródło: Wienerberger
trawertyn

Autor: Industrial Traffic
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku blatów kamiennych do jadalni bardzo często bierzemy pod uwagę także tego typu kamienie jak dla przykładu trawertyn czy marmur, jednak żadna z tych skał jest w stanie dorównać swą jakością granitowi. Nieco mniej popularną alternatywą dla wymienionego granitu, trawertynu czy też marmuru jest dla przykładu bazalt czy porfir. Jeśli natomiast chodzi o funkcjonalność i ergonomię eksploatacji, to właśnie granitowe blaty wygrywają z pozostałymi kamieniami naturalnymi.

Jeśli wczytujesz się w przedstawiany tekst to znaczy, że wątek Cię niesamowicie zaciekawił – kliknij odnośnik do strony (http://zielonastrefa.net/aranzacja-ogrodow-wroclaw/), a odnajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Poza dużą solidnością, wytrzymałością na duże temperatury czy wilgoć, granit, w przeciwieństwie do pozostałych kamieni, nie wymaga impregnacji.

Wynika to z faktu, że granit nie jest wrażliwy na nasiąkanie wodą ani innymi preparatami. Znaczy to po prostu, że stworzony z granitu blat kuchenny nie ulegnie zaplamieniu tłuszczem czy też sokiem z owoców albo jarzyn. Najwyższa jakość granitowych blatów jest związana również z ceną większą, niż w wypadku innych kamieni naturalnych, tego typu jak przykładowo trawertyn. Należy również pamiętać o tym, że granit to relatywnie ciężki surowiec, dlatego też wymagane jest wybranie właściwych mebli.

Konglomerat określany jest również kamieniem sztucznym, przy czym w rzeczywistości jest to zmielony kamień naturalny (przykładowo granIT czy marmur) połączony za pomocą żywicy poliestrowej lub cementu. Dodatkowo w składzie konglomeratu odnajdziemy również różne pigmenty, dzięki którym możliwe jest otrzymanie niezwykle wielu opcji kolorystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*