Do jakich celów stosuje się masy bitumiczne i o czym trzeba wiedzieć?

W czasie budowy choćby domu jednorodzinnego lub innego budynku wznoszonego z np. pustaków, trzeba mieć na uwadze to, że sam surowiec budowlany to jeszcze nie wszystko. Dom należy również zabezpieczyć przed tego typu czynnikami zewnętrznymi jak m.

Pręty zbrojeniowe żebrowane

Autor: Kevin Desoisa
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mistral42/2474904438/
in. wilgotność albo zalanie.
Z tego też powodu do takiego celu stosuje się tego typu materiały izolacyjne jak chociażby masa bitumiczna.

Sprawdź obfite w zawartość przydatne informacje, mające przydatne dane na omawiany temat – wejdź więc w to miejsce oraz zgłąb wiadomości, które Cię ciekawią.

Na pokrytej za pomocą tego typu masy powierzchni, tworzy ona niezwykle szczelną, zatem nie przepuszczającą wody warstwę. Jest ona używana przy izolacji takich elementów budynków jak m.in. tarasy, fundamenty, dachy czy też piwnice. Mieć na uwadze trzeba jednak, że aby taka izolacja spełniła swoje zadanie, niezbędne jest przestrzeganie kilku kwestii. Chodzi tutaj o ścisłe respektowanie zaleceń producenta odnośnie liczby warstw czy ilości narzucanej masy na powierzchnię, która jest za jej pomocą chroniona. Bardzo istotne jest też respektowanie podanego na opakowaniu okresu, który jest konieczny do wyschnięcia pierwszej warstwy tej masy. Wyłącznie w takiej sytuacji można by rozpocząć pokrywanie powierzchni drugą warstwą. Poza tym nie każda tego typu masa mogłaby być nakładana przy pomocy metody natryskowej. Należy więc starannie przeczytać informacje przekazane na opakowaniu.

Jeśli masą bitumiczną pokrywamy fundamenty, musimy pamiętać, że tego typu izolacja powinna mieć czas na całkowite wyschnięcie przed zasypaniem fundamentów ziemią. Czas taki nie może być naturalnie mniejszy niż ten, który został określony przez producentów masy.

Istnieją ponadto pewne uwarunkowania odnoszące się do mas, w ramy których wchodzą jakiekolwiek rozpuszczalniki. Taka masa bitumiczna nie może być więc stosowana na powierzchniach obłożonych za pomocą smoły. Nie powinny mieć również żadnego kontaktu ze styropianem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*