Kto ma prawo gromadzić samochody, które są wycofane z eksploatacji?

Dzięki nowelizacji ustawy Ministerstwa Przemysłu dotyczącej minimalnych wymogów w odniesieniu do stacji demontażu oraz samego sposobu demontażu pojazdów, tego typu stacje mają prawo aktualnie rozmontowywać nadające się do recyclingu części.

profile

Autor: Terry Ozon
Źródło: http://www.flickr.com
przemiał

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Zgodnie z wymienionym rozporządzeniem, z samochodu można by wymontować obszerne oraz przeznaczone do recyklingu elementy, które są wykonane z plastiku. Chodziłoby tutaj zwłaszcza o deski rozdzielcze, zderzaki lub różnorodnego typu zbiorniki na płyny. Od teraz nie będą one przekazywane do tzw. strzępiarki oraz nie będą trafiały na przemiał, który dopiero w dalszej kolejności prowadzony jest do przerobienia. Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, samochody, które zostały wycofane z użytku, traktowane są jako odpady niebezpieczne.

Chcielibyśmy Cię zaprosić do tak samo fajnych wątków, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę wywóz śmieci białołęka i oglądaj to, na co masz chęć.

Sprawia to, że powinny być przetwarzane tylko w sposób, który będzie zapewniał bezpieczeństwo dla przyrody i naturalnie zdrowia ludzkiego. Należy także wspomnieć, że legalnie rozmontowywać zużyte samochody, mogłyby wyłącznie stacje demontażu pojazdów. Poza tym zbieraniem wycofanych z eksploatacji samochodów mogą się zajmować wyłącznie przedsiębiorcy, którzy posiadają specjalne punkty zbierania takich pojazdów i tacy, którzy mają wymienione wcześniej stacje demontażu.

Oczywiście przemiał nie musi dotyczyć wyłącznie plastiku. W przemyśle spożywczym bardzo często stosuje tę metodę rozdrabniania surowców w przypadku kaszy czy też ziarna. Przykładowo mąka jest doskonałym przykładem rezultatu zmielenia ziarna oraz może stanowić znakomity surowiec do późniejszej obróbki.

Przed początkiem dobrego przemiału, ziarno powinno zostać stosownie zwilżone. W rezultacie wymienionego nawilżenia okrywa robi „luźna”, przez co można ją w łatwy sposób ściągnąć w postaci otrębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*