Co dziś warto studiować?

Każdego roku na lokalne uczelnie wybiera się nawet sto tysięcy młodych ludzi. Przyszli żakowie nierzadko podejmują decyzję o doborze kierunku studiów pod wpływem chwili, a naprawdę warto się zastanowić nico wcześniej.
Oto rejestr kierunków, jakie zapewniają dosyć duże perspektywy a także tych, które z rozmaitych przyczyn nie pomagają znaleźć znakomicie płatnej pracy.

Prawo jest to jeden z w najwyższym stopniu obleganych kierunków, niechybnie przez złudne opinie o prestiżu jak też ogromnych zarobkach. Jednakże w tym przypadku podaż o wiele przewyższa zapotrzebowanie, co przekłada się na ogromną konkurencję jak też w rezultacie na niewysokie uposażenia. Architektura to następny przesycony kierunek , po którym znalezienie pracy nie sprawia tak ogromnego kłopotu jak w wypadku studentów prawa, lecz zarobki są daleko niżej oczekiwań młodych absolwentów. Socjologia. Kierunki społeczne są obecnie jednymi z najmarniej wynagradzanych, jest także niewielkie zapotrzebowanie na ekspertów po owych profilach. Absolwenci owych kierunków stanowią najogromniejszy odsetek ludzi z dyplomem wykonujących pracę na kasie. Turystyka i rekreacja to profil, po którym występuje największe bezrobocie. Ogromną zaletą są tutaj częste wyjazdy turystyczne w czasie studiów. Absolwentom najprościej znajdować prace sezonowe przy organizowaniu wypraw, festiwali bądź w charakterze pracowników. Nie są to jednakże świetnie płatne posady.
szalunki

Autor: Wolf System Sp. z o.o.
Źródło: Wolf System Sp. z o.o.
Informatyka to dziś szybko rozwijająca się dziedzina, która stopniowo wkracza w każdy zakamarek naszego życia – zacząwszy od sprawdzania wiadomości, poprzez rozrywkę, na kucharzeniu jak też sprzątaniu dopełniając. Bezrobocie po owym kierunku jest nieomalże zerowe z powodu ogromnego deficytu, jaki dzisiaj wynosi 30% i w kolejnych latach może wzrosnąć.

Jak myślisz? Czy znajdziesz dane na opisywany wątek? Z pewnością tak – przejdź po tym linku i odszukaj informacje tu.

Zarobki z kolei przewyższają wysoce większość poborów innych absolwentów.

Mechanika oraz pneumatyka to kolejne prężnie rozwijająca się dyscypliny, w których dosyć łatwo będzie o znakomicie płatną pracę.
Absolwenci tych kierunków bez problemu znajdują pracę dla przykładu w zakładach przemysłu lotniczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*