Nieszczelny dach – w jaki sposób naprawić w deszczu oraz niskiej temperaturze?

Czasami starczy silniejszy deszcz, by na stropie pojawiły się mokre kleksy świadczące o nieszczelności dachu. Fachowcy doradzają, ażeby szybko reagować na tego rodzaju kłopoty, usuwając uszkodzenia oraz usuwając tym samym niebezpieczeństwo wymiany całego pokrycia.
Powodami przeciekającego dachu są zwykle uszkodzenia papy lub gontów bitumicznych, które przeważnie pojawiają się przy kominach, okapach jak też w miejscach stykania się dachu ze ścianą.

normy

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Innymi przyczynami powstawania takich zacieków mogą być – źle kładzione pokrycie, źle uszczelnione okna dachowe a także niewłaściwie zainstalowane obróbki blacharskie. Na szczęście mnóstwo z owych uszkodzeń zdołamy ekspresowo zreperować, nawet w trakcie deszczu czy przy temperaturze bliskiej 0°C. Trzeba o tym wiedzieć, albowiem dzięki prędkiej reakcji a także wykorzystaniu właściwych środków takich jak na przykład masa bitumiczna, możesz bez trudu uszczelnić miejsca nieszczelności oraz uniknąć niezbędności wymieniania całego pokrycia.
Od czego zacząć? Przede wszystkim znajdź źródło przecieku. Nie za każdym razem mieści się dokładnie nad wilgotną plamą na suficie.

Jeśli nie masz pewności, czy umieszczone na niniejszej witrynie informacje są dość dokładne, to zobacz źródło (https://transgaz.waw.pl/butle-na-gazy-techniczne/), które użyto do zredagowania tego tekstu.

Ażeby odkryć miejsce kłopotu, należy przyjrzeć się głównie załamaniom, a także obróbkom kominów. Po drugie – przyszykuj podłoże. Powinno być chwytliwe, wolne od szronu i oczyszczone z wszelkich zabrudzeń, takich jak między innymi sadza, piasek etc. W następnej kolejności zaaplikuj naprawczą masę.

Środek nakładaj wprost na podłoże za pomocą pacy bądź kielni, pomnąc by grubość warstwy w jednym tak zwanym roboczym przejściu nie przekroczyła 10 milimetrów. Jeżeli preparat aplikujesz w czasie niskich temperatur, wybierz ten o należytej recepturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*