Wózki magazynowe – maszyny, które gwarantują przenoszenie produktów w dużych ilościach

Praca na magazynie nie jest łatwa, zwłaszcza, gdy pomieszczenie jest duże i mieści się w nim mnóstwo regałów z bogatym asortymentem. Istnieje jednakże kilka sposobów na to, żeby ułatwić oraz ulepszyć pracę na magazynie. Przede wszystkim koniecznie trzeba zadbać o to, aby produkty odpowiednio posegregować. W tym celu warto postawić w magazynie regały, dzięki którym utrzymany zostanie ład i porządek. Regały mają umożliwić nie tylko posegregowanie asortymentu, ale również bezproblemowe jego wybieranie. Aczkolwiek w tym celu oprócz regałów konieczne będą wózki widłowe.

Wózek widłowy

Autor: Michael Gil
Źródło: http://www.flickr.com
Wózki o jakich mowa to maszyny, które zapewniają transportowanie artykułów w dużych ilościach z jednego miejsca na drugie. Poza tym za ich pomocą możemy sięgnąć po produkty umieszczone na najwyższym regale. () Jest to zatem wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można postawić nawet wysokie regały i maksymalnie wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniu.

Wózki widłowe zakupuje się adekwatnie do zapotrzebowania – trzeba na początek zastanowić się na jaką wysokość maksymalnie poustawiamy produkty, a także jaki ma być udźwig. W ten sposób skupimy się tylko na tych wózkach, które spełniają nasze oczekiwania. Wybór jest niewątpliwie bardzo duży i dotyczy to nie tylko wspomnianych parametrów, ale także innych, jak na przykład typ silnika pojazdu.

Od silnika zależy po pierwsze czy pojazd będzie pracował niewielkim kosztem, a po drugie czy będzie wystarczająco cichy. W szczególności koszt paliwa jest dla firmy ważny. Do wyboru są wózki elektryczne, na gaz i ropę – każdy z nich ma swoje plusy i minusy i warto wypytać o nie sprzedawcę, nim zdecydujemy się na ostateczny model.

Wózki widłowe na placu
Wózki widłowe można kupić nowe lub używane. Można również zdecydować się wyłącznie na wynajmowanie wózka, jednakże jest to mało opłacalne, gdy nasza działalność koncentruje się wokół polityki magazynowej na co dzień. W takim wypadku opłaca się zainwestować w sprzęt, który posłuży nam przez wiele lat. Nie jest to sprzęt wymagający, jednakże trzeba umieć się nim posługiwać i w tym celu na rynku oferuje się szkolenia związane z operowaniem tego rodzaju pojazdami.

Wejdź na naszą witrynę – w niej czeka na Ciebie kompleksowy wpis tego zagadnienia. Stworzyliśmy go dla Ciebie z radością.

Warto przeszkolić swoich pracowników w tym zakresie, żeby praca z magazynowanym towarem była bezpieczna i sprawna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*