Jakie mamy rodzaje taśm opakowaniowych? Które wybierać, ażeby były najlepsze, jak najbardziej dobrane do naszych wymagań?

Gdy kupujemy taśmę musimy na pewno zwracać uwagę na jej szerokość, lecz również jej długość, jaka znajduje się na roli, jest bardzo ważna. Spora ilość zawinięta na małej szpuli powoduje, iż bardzo mało miejsca zajmuje powierzchnia magazynowa.

pakowanie z taśmą

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na ilość oraz tego jakiego rodzaju to mają być taśmy opakowaniowe, przed kupnem zawsze konsultujmy się z producentami czy firmami, które specjalizują się w sprzedaży. Najbardziej popularne są taśmy polipropylenowe. Umożliwiają precyzyjne, bezpieczne a także estetyczne pakowanie (polecamy ofertę pakowanie maszyn) każdego materiału oraz wzmocnienie ładunków. Do pakowania towarów taśmami takiego typu są stosowane urządzenia ręczne i automatyczne. Taśmy polipropylenowe możemy połączyć za pomocą spinek drucianych, blaszanych a także przez zgrzewanie. Następny rodzaj to taśmy poliestrowe, są to modele bardzo nowoczesne. Mają związek ze stabilnym, trwałym i bezpiecznym wiązaniem ładunków paletowych. Najlepiej wiązać je za pomocą urządzeń ręcznych, półautomatycznych i automatycznych – polecana strona.

Bardzo dobra do tego celu jest metoda zgrzewania. Tego rodzaju taśmy mają rzeczywiście wiele pozytywów. Są bardzo wytrzymałe i elastyczne, odporne na czynniki atmosferyczne, takiego rodzaju jak słońce czy wilgoć, ale również środki chemiczne. Nie mają ostrych krawędzi, są ekonomiczne, więc taśmy będzie wystarczać na rzeczywiście długo. Są też przyjazne dla środowiska. Jeszcze kolejny model to taśmy stalowe, jakie były bardzo powszechnie stosowane przed popularnością taśm PET.

paczka zabezpieczona taśmą

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Cały czas jednakowoż jest to taśma bardzo popularna oraz stosowana przy ładunkach ciężkich, zwłaszcza jeżeli mówimy o artykułach metalowych, ceramicznych i drewnianych. Całkowicie innym typem, który staje się coraz bardziej powszechny jest folia stretch – tamta strona. To niezwykle wytrzymały materiał do pakowania, jest niezwykle uniwersalny. Ma zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, lecz nie tylko. Razem z wielkim rozwojem firm jakie zajmują się handlem, logistyką, ale i rolnictwem, zapotrzebowanie na te folie jest bardzo duże. Warto rozpatrzyć nabycie właśnie tego typu folii, bo jest ona bardzo przyjemna w zastosowaniu, przez co oszczędzamy czas na pakowanie. A to bez wątpienia bardzo pomaga w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*