Podajniki kubełkowe – ich budowa, wdrożenie i reguła funkcjonowania

Przenośniki kubełkowe posiadają dziś zastosowanie w wielu rozlicznych branżach. Stosuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym bądź spożywczym. Przenośniki kubełkowe stosuje się do pionowego transportowania materiałów ziarnistych oraz sypkich, naturalnie są one dużym uproszczeniem w toku każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego tworzy się podajnik kubełkowy i jaka jest jego reguła funkcjonowania? Podajnik kubełkowy tworzy się z tak zwanych segmentów rurowych, jakie są powiązane za pomocą specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych charakteryzują się prostokątnym przekrojem. Liczba segmentów rurowych stosowanych w podajnikach jest rozliczna, gdyż zależy od konkretnych czynników, takich jak na przykład wielkość podnoszenia.

Wewnątrz segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, które poruszają się dokładnie z ruchem wskazówek zegara. Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, jaki robiony jest z odpornego i mocnego materiału. Nadzwyczaj ważne jest to, aby materiał ten był stały na rozciągnie, w związku z tym zwykle do podajników kubełkowych użytkuje się materiał wieloprzekładowy, jaki cechuje się niesłychanie sporą trwałością – od EP630 do EP800. Jak już dodaliśmy najpierw z wykorzystaniem podajników kubełkowych realne jest przewożenie różnorodnego typu materiałów przy pomocy tego typu kubełkowych przenośników.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt i wymiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest nieskomplikowany, szybki oraz także bezpieczny transport(zobacz kalki woskowe) towarów. Kubełki są realizowane z materiałów przeróżnych między innymi w trakcie ich produkcji użytkuje się takie materiały, jak stal tłoczona, poliamid, polietylen bądź mnóstwo innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są solidne oraz trwałe w używaniu. W Necie zdołasz dziś znaleźć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, łatwo odszukasz też ofertę wielu różnych firm, jakie zajmują się realizacją tych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*