Czy można zbudować dom za kwotę niższą niż przykładowo 200 000 zł?

Cena wybudowania domu za mniej niż 200 000 zł wydaje się być rzeczą niewykonalną. W poniższym tekście udowodnimy jednak, że jest to wykonalne. Wybraliśmy dla Państwa takie projekty domów, które można by zbudować za taką akurat kwotę albo nawet niższą.

Może nie będzie pośród nich wspaniałych rezydencji, przy czym opisywane domy są rzeczywiście godne zainteresowania.
Jedyną możliwością zbadania, jaki okaże się koszt budowy domu, jest wykonanie starannego kosztorysu. Moglibyśmy go zamówić wraz z projektem lub zamówić jego przygotowanie kosztorysantowi. Tak czy inaczej, żeby przygotować kosztorys, nade wszystko niezbędny jest projekt budynku. Musi to być projekt konstrukcyjny (taki, który składamy wraz z wnioskiem o zezwolenie na budowę), jednak o wiele korzystniej, kiedy jest to projekt wykonawczy, zatem posiadający większą liczbę detali. Im dokładniejszy będzie projekt zlecony u architekta, tym bardziej dokładny będzie kosztorys.
elektrownia

Źródło: http://sxc.hu/
Kilka sztuczek na optyczne powiększenie poddasza: jeśli chcielibyśmy przebudować i unowocześnić dom, a planowany zakres wszelkich prac jest relatywnie znaczny, koszt inwestycji może być o 30-40 % większy, niż koszt tego typu inwestycji jak budowa domu nowego. Wielokrotnie zburzyć dom (zobacz przewody do transmisji danych) i zbudować go od nowa jest zwyczajnie znacznie taniej, ale bywają także powody, dla których nie burzymy starego domu, lecz wolimy zdecydować się na jego przebudowę. Takimi przyczynami najczęściej są względy sentymentalne, możliwość modernizacji etapami czy atrakcyjna lokalizacja.

Okazję przeprowadzania robót etapami przeważnie nakłania właścicieli starych domów do ich przebudowy. Większość prac można by przyprowadzić bez względu na to, najbardziej istotne jest tylko właściwe zaprojektowanie ich kolejności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*