Jak najlepiej rozwikłać problem pustych przejazdów?

Drogowy transport jest kosztowny, zakup i obsługa samochodów dużo kosztuje, paliwo także do tanich nie należy, a w czasie jazdy na prowadzących czeka sporo ponadprogramowych opłat. Jeśli się to wszystko zsumuje, to może się okazać, że trzeba mocno się czasami nagłówkować, żeby na tego typu biznesie nie stracić. Największym problemem spedytorów są kursy bez ładunku. Zakupione towary trzeba dowieźć do miejsca docelowego, które niekiedy może się znajdować na drugim krańcu kontynentu, i do przebycia jest parę tysięcy kilometrów.

załadunek chłodni

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Za przewóz (sprawdź na wysyłka felg kurierem) ładunku zamawiający płaci ustaloną stawkę, która czasami jednak nie będzie pokrywać wydatków na powrót pojazdu do swojej bazy, i jeżeli ciężarówka nie ma zapewnionego ładunku do dostarczenia w drodze powrotnej, to do takich zleceń być może trzeba będzie dołożyć.

Z tego też powodu każdej firmie transportowej zależy na tym, aby samochód jak najkrócej był zupełnie pusty, ponieważ wtedy nie przynosi on żadnych zysków, a wręcz przeciwnie, do takich tras zwyczajnie się jeszcze dokłada.

Bardzo pomocne w rozwiązywaniu kłopotów z pustymi przebiegami samochodów są najróżniejsze wirtualne strony transportowe. Giełdy takie są z reguły serwisami międzynarodowymi, do których dostęp mają firmy z większości krajów. Przez to możliwość znalezienia zlecenia jest dużo większe, niż gdyby funkcjonowały tylko na jednym rynku. Koncepcja tego typu stron jest niezwykle prosta.

W jednej kategorii ogłaszają się kierowcy, którzy będą wracać daną trasą i będą mogli w drodze powrotnej coś przewieźć, a druga grupa to firmy które posiadają wolne frachty i poszukujące kogoś, kto ich towary dostarczy do docelowego miejsca. Przeważnie oferty dotyczą jednorazowych przejazdów, ale czasami trafiają się również propozycje dotyczące dłuższej kooperacji.

Ogromną zaletą takich portali jest sprawność znajdowania zleceń, kontakt pomiędzy zainteresowanymi stronami jest niezwykle szybki i firma, która na przykład ma wolny ładunek do dostarczenia na przeciwległy kraniec Europy bez większych problemów może znaleźć wolny pojazdy, jaki za sensowną opłatą go przewiezie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*